Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


bou

Recommended Posts

Στην Βεβαίωση πάνω γράφει ΑΝΞΟΦΛΗΤΗ;

 

ΝΑΙ ! :shock:

 

@ RENAL

Αυτό συμβαίνει γιατί είτε βάλεις χωρίς υπέρβαση είτε βάλεις υπέρβαση <50%, το συντελεστής είναι ο ίδιος, ίσος με 1.0 (μονάδα) .

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ! :shock:

 

@ RENAL

Αυτό συμβαίνει γιατί είτε βάλεις χωρίς υπέρβαση είτε βάλεις υπέρβαση <50%, το συντελεστής είναι ο ίδιος, ίσος με 1.0 (μονάδα) .

 

Τελικά υπάρχει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω καμια δηλωση με δοσεις , για να καταλαβω οι 48 δοσεις "μετρανε" απο τον 9/11 ?δλη αν "ριξω στο συστημα"μια νεα δηλωση τον Μαιο και δηλωσω δοσεις χανω μηνες???

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ήταν να ήταν 48 !!! Ακόμη στις 36 είμαστε!

 

Και είναι όπως τα λες... δλδ ισχύουν από την ΕΝΑΡΞΗ του 4014. Δηλαδή "χάνεις" μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Τόσα πράγματα έχουν αλλάξει, αυτό που ήταν από την αρχή βλακεία, δεν το αλλάζουν...Εκτός αν αυτός που το έγραψε έτσι, ήταν τόσο κόπανος που νόμιζε ότι ήταν κίνητρο για να τρέξει ο κόσμος!

Link to comment
Share on other sites

................ Έχω υπόγειο χώρο που θέλω να τον αλλάξω από βοηθητικό χώρο σε κατάστημα.

Βάζω τα τετραγωνικά ως βοηθητικό χώρο με αλλαγή χρήσης..........................

 

Εφόσον το υπόγειο είναι, σύμφωνα με την άδεια, βοηθητικός χώρος

τότε δεν απαιτείται αλλαγή χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Εχει περαιώσει κανείς σας διαδικασία του 4014?Εγω όλους τους πελάτες, ακόμα και αυτούς που έχουν πληρώσει εφάπαξ τους εχω στη φάση της προσωρινής υπαγωγής περιμένοντας να ανοίξει το σύστημα για τη Βφάση, να καταθέσουμε σχεδια και να κλίσει η υπόθεση.Προέκυψε όμως καποιος που θέλει τη βεβαίωση άμεσα.Οπότε τι κανω? Κανω οριστική υποβολή κλικάροντας οτι έχω όλα τα απαιτουμενα σχέδια και θα τα καταθέσω όταν μου ζητηθούν? Εχει κάτι άλλο που πρεπει να προσέξω?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε συμβουλή. Όχι απλά κλικάροντας πως έχεις όλα τα σχέδια, αλλά να τα έχεις. Ή να έχεις τουλάχιστον τελικές επιμετρήσεις των εμβαδών ώστε στα σχέδια που θα υποβάλλεις, όταν θα ανοίξει το σύστημα, να υπολογίζεις τα ίδια εμβαδά.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα σε άλλο θέμα πριν, τι γίνεται με το δελτίο δομικής τρωτότητας σε αυτήν την περίπτωση? Τοπογραφικό, κατόψεις, τομές και λοιπά σχέδια μπορεί να έχουμε, αλλά το δελτίο? Άρα, πώς δηλώνουμε (ψευδώς!!!) ότι το έχουμε και αυτό?

 

Και το ίδιο σχόλιο με το άλλο θέμα: Πόσο καθυστερημένοι είναι εκεί στο ΥΠΕΚΑ ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.