Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αμοιβές


kwstas

Recommended Posts

Ξέρει κάποιος πως θα πληρώνεται η κράτηση υπέρ ΤΕΕ; και εννοώ με ποιο τρόπο και όχι το πόσο.

Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί πιο πάνω και δεν το έχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

γιατί δε δηλώνεις συμφωνηθείσα 100€ και να τελειώνεις;

 

Μπορώ να το κάνω?! Είχα την εντύπωση ότι μπορείς να κάνεις έκπτωση μέχρι ενός ποσοστού μόνο. Μπορείς να δηλώσεις και τόσο μικρή αμοιβή???Βασικά είμαι λίγο εκτός αντικειμένου και έμπλεξα με το συγκεκριμένο νόμο καθαρά για εξυπηρέτηση... έμπλεξα όμως :):)

Πάντως από ότι μου είπαν τις εισφορές υπέρ ΤΣΜΕΔΕ και ΤΕΕ δεν τις γλυτώνω. Πάνε ως ποσοστό της νόμιμης που τη βγάζω κανονικά από το πρόγραμμα αμοιβών. Αυτό που θέλω να γλιτώσω είναι το ΦΠΑ (για τον συγγενή)

Link to comment
Share on other sites

στον αδερφο μου 50 ευρω καθαρη....

στον εαυτο μου παλι 50 (ειχα και εγω αυθαιρετακι μικρο)

 

Εισφορές σε ΤΕΕ και ΤΣΜΕΔΕ πλήρωσες όμως βάσει της νόμιμης?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Πελάτης μου, που του είχα τακτοποιήσει υπόγειο με τον 3843/10, θέλει να μπει στις διατάξεις του 4014/11. Η αμοιβή που του ζητάω ποια είναι? Για τον έναν νόμο με πλήρωσε 300ευρώ, πόσο να του ζητήσω για τον νέο; Θέλω να είμαι δίκαιη μαζί του...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο "δίκαιο" είναι να αμοίβεσαι για τη δουλειά σου. Κάνεις νέα δουλειά; Είναι αυτονόητο ότι πρέπει να αμοιφθείς εκ νέου. Δεν χωράνε ούτε "μειοδοσίες" ούτε "συμψηφισμοί" σε αυτά τα πράγματα. Δε νομίζω να υπάρχει εξάλλου κάποιο "έτοιμο" κομμάτι δουλειάς από την παλιά ρύθμιση με τον 3843 που μπορεί να χρησιμοποιηθεί στη ρύθμιση του 4014. Έτσι δεν είναι;

Edited by tpanag
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.