Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Δικαίωμα Υπογραφής για Ν.4014/2011


cendroid

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 162
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν ΤΕ Πολ. Μηχ. Εργων Υποδομής έχουν αναλάβει την τακτοποίηση διαμερισμάτων σε αυθαίρετους ορόφους οικοδομής, διότι εγώ έχω κάποιες περιπτώσεις, με το σκεπτικό ότι βγάζω οικοδομικές άδειες αφενός (βέβαια μέχρι 2 ορόφους) τακτοποιώ διάφορα αυθαίρετα (μέχρι 2 ορόφους) και εγκρίθηκα από το ΥΠΕΚΑ ως προσωρινός ενεργειακός επιθεωρητής και άρα με κατ' ελαχιστη δεκαετή εμπειρία αφετέρου. Παρόλα αυτά νιώθω ένα άγχος για τα επί δεκαετίες προβληματικά επαγγελματικά μου δικαιώματα και το εάν θα χω πρόβλημα για τις βεβαιώσεις μηχανικού που εκδίδω για διαμερίσματα..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι τόοοοοσο δύσκολο για το ΤΕΕ μας να βγάλει μία ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ και ΚΑΘΑΡΗ, χωρίς μαντεψιές, ανακοίνωση για όλα αυτά! Κατά τ' άλλα μου ήρθε το χαρτί για να πάω να τους πληρώσω τα 20€ και σύντομα μάλιστα για να διατηρηθεί εύρυθμη η λειτουργία του!!!!!! :-x

Link to comment
Share on other sites

Μα το ΤΕΕ έχει βγάλει.....

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/ayth/eidikotites_mixanikon_authaireta_0.pdf

Τι άλλο να σου πει?

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Καλά... τώρα που το ξαναδιάβασα εντόπισα το κομμάτι που αναφέρει "τμήμα ή σύνολο κτηρίου". Έχεις δίκαιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

εγω συναδελφε ξερω πολλους παλιους αρχιτεκτονες να υπογραφουν κανονικα στατικα πολυκατοικιων..(οταν κατασκευαζοντουσαν.....) τωρα αν ηταν ακυρο αυτο θα σε γελασω...παντως νεα επαγγελματικα δικαιωματα νομιζω δεν εχουν βγει.....αρα δεν πορευομαστε με τα παλια....??τελωςπαντων δεν θα αντιπαρατεθουμε για αυτο ΞΑΝΑ......εγω ετσι και αλλιως ειμαι της γνωμης ο καθενας στον τομεα του:

 

A.M. = αρχιτεκτονικα

Π.Μ. = στατικα

Α.Τ. = τοπογραφικα

 

δεν ξερω αν διαφωνεις???και δεν ξερω και αν ποτε γινει κατι τετοιο??

εχεις δει πολλους πολιτικους μηχανικούς που να αναγνωριζουν τα ορια των πραγματικων γνωσεων των διαφορων ειδικοτητων ???
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγω εχω δει.

Ειδκα αυτους που βγαζουν σπυρακια οταν βλεπουν ΑΜ να υπογραφουν 5οροφα με πιλοτις και υπογειο

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.