Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Βεβαίωση μηχανικου για αδόμητα ακίνητα


Recommended Posts

Καλησπέρα ! Σήμερα πού άνοιξε το σύστημα μπήκα για να δώσω βεβαιώσει μηχανικού για αδόμητο οικόπεδο κ πριν κάνω οριστική υποβολή, μπήκα στις αμοιβές για να πάρω Α/Α αμοιβής αλλά δύστυχος δεν μπόρεσα γιατί σαν ακάλυπτο χώρο έβαλα μ2 του οικοπέδου κ μ2 κτίσματος δεν έχω αφού είναι αδόμητο κ δεν δέχεται το σύστημα τι κάνω τώρα???? Τι Α/Α να βάλω ?? Ο συμβολαιογράφος μου είπε ότι είναι επείγον !! Τι κάνω???

 

Ευχαριστώ!!!!

Δε χρειάζεσαι Α\Α έργου για αδόμητα. Μόνο συμφωνηθείσα αμοιβή βάζεις.

Link to comment
Share on other sites

μέχρι στιγμής δεν περνούν οι βεβαιώσεις από το σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ. Συνεπώς Α/Α δεν χρειάζεται. Συμφωνώ με Κωνσταντίνο.

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα κάτι ότι θα βγει νόμιμη αμοιβή για τις βεβαιώσεις κ με βάσει αυτήν την τιμή θα πληρώσουμε τσμεδε κ τεε ακούσατε τίποτα????

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα που συζητήθηκε στα ποστ 13 και 14 για την ανακοίνωση του Υπέκα =1303&language=el-GR"]http://www.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=362&sni[524]=1303&language=el-GR . Τη μεταβίβαση την κάνει ο συμβολαιογράφος οπότε εμάς αν μας ζητήσουν βεβαίωση δίνουμε απλά βεβαίωση. Τοπογραφικό-δήλωση 651 εφόσον ζητηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι μία ερώτηση: Σε δήλωση αυθαιρέτου πριν καταστεί σε ''οριστική υπαγωγή'' αν δεν βάλω α/α έργου ή/και συμφωνηθείσα αμοιβή, θα γίνει δεκτή από το σύστημα?

Edited by αστέριος
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς είσαι σε λάθος τόπικ. Γιατί δεν δοκιμάζεις? Για συμφωνηθείσα αμοιβή υποχρεωτικό το πεδίο, ακόμα και μηδέν να βάλεις, νομίζω το δέχεται σαν τιμή. Για Α/Α δεν ξέρω, λογικά δεν θα προχωράει αν δε συμπληρωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι μία ερώτηση: Σε δήλωση αυθαιρέτου πριν καταστεί σε ''οριστική υπαγωγή'' αν δεν βάλω α/α έργου ή/και συμφωνηθείσα αμοιβή, θα γίνει δεκτή από το σύστημα?

 

Εγώ που το έκανα μόνο με συμφωνηθείσα δέχτηκε το σύστημα κανονικά.!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.