Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Λάθος βεβαίωση Μηχανικού σε συμβόλαιο, συνέπειες


Recommended Posts

εννοείτε με το 500άρικο θα του δώσει τις βεβαιώσεις!!

Το να κινηθώ βάση της νομικής οδού δεν είναι όμως εύκολο.Για πολλούς λόγους.

Πρωτίστως γιατί δεν είναι δική μου δουλειά να ελέγχω άλλους μηχανικούς..

 

θα μου πείτε εδώ ανοίγουν άλλες συζητήσεις..

αν δεν δράσουμε εμείς οι ίδιοι δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα, οι παντός είδους αυθαιρεσίες θα συνεχίζονται κλπ κλπ..

 

προβληματισμός..

 

υ.γ. έμαθε κανείς τι έγινε με τους μηχανικούς που δηλώσαν αυθαίρετα σε οικόπεδα που δεν υπήρχε τίποτα χτισμένο;;;!

 

Νομίζω με τα bold που έκανα να πήρες απάντηση! Προσωπικά, εάν έχω τέτοια περίπτωση και χάσω πελάτη, διότι θα βρεθεί άλλος μηχανικός πιο "ξύπνιος" από εμένα τον μ@λ@κα, τότε θα απευθυνθώ τόσο στο ΤΕΕ όσο και στο ΥΠΕΚΑ με ερώτηση το τι κάνουν - κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις. Το αν πάρω απάντηση είναι άλλο.

 

Την κίνηση πάντως θα την κάνω και θα είμαι και συνειδησιακά ήσυχος ότι "Κάτι καλό έκανα για τον κλάδο μου!" Ας εξαλειφθούν τέτοια φαινόμενα μηχανικών!!!

 

 

Με το υ.γ. ... τι εννοείς? Τι ακριβώς δήλωναν???

Link to comment
Share on other sites

υπήρξε ένα δημοσίευμα (νομίζω στην καθημερινή) πριν λίγο καιρό ότι βρέθηκαν γύρω στις 1000 δηλώσεις αυθαιρέτων όπου στα οικόπεδα δεν υπήρχε χτισμένο τίποτα (με την προοπτική να χτίσουν και να γλυτώσουν τα λεφτά της αδείας). Το είπανε και στις ειδήσεις.. (φυσικά δε γνωρίζω αν είναι αλήθεια η΄ψέματα)

 

ευχαριστώ πάντως για την απάντηση,

μου δίνεις κουράγιο- να κάνω μια ερώτηση στο ΤΕΕ.

Επίσης λέω να περάσω και μια βόλτα από το γραφείο του έτσι να του πω τι σκέφτομαι και από κοντά..

Edited by konallou
Link to comment
Share on other sites

υπήρξε ένα δημοσίευμα (νομίζω στην καθημερινή) πριν λίγο καιρό ότι βρέθηκαν γύρω στις 1000 δηλώσεις αυθαιρέτων όπου στα οικόπεδα δεν υπήρχε χτισμένο τίποτα (με την προοπτική να χτίσουν και να γλυτώσουν τα λεφτά της αδείας). Το είπανε και στις ειδήσεις.. (φυσικά δε γνωρίζω αν είναι αλήθεια η΄ψέματα)

 

ευχαριστώ πάντως για την απάντηση,

μου δίνεις κουράγιο- να κάνω μια ερώτηση στο ΤΕΕ.

Επίσης λέω να περάσω και μια βόλτα από το γραφείο του έτσι να του πω τι σκέφτομαι και από κοντά..

 

Δεν το θυμάμαι!!! ΤΡΑΓΙΚΟ ΡΕ Π...ΣΤΗ ΜΟΥ!!!! :angry:

"Δηλώνεις κτίσμα σε αδόμητο οικόπεδο, ώστε να χτίσεις μετά αυθαίρετο?" .... Αφαίρεση άδειας άσκησης επαγγέλματος για Χ χρόνια ανά δήλωση που έκανε το εξυπνοπούλι ο μηχανικός!!!!

(όπου Χ βάζετε ότι θέλετε... εγώ θα έβαζα τουλάχιστον 10 )

 

Αν τελικώς ρωτήσεις και πάρεις κάποια απάντηση από το ΤΕΕ, κοινοποίησέ την να ξέρουμε τι στάση κρατάει ο επίσημος φορέας μας!

 

ΥΓ: Πριν από το γραφείο του, πήγαινε στο ΤΕΕ, ώστε να είσαι "οπλισμένη" με κάποιες απαντήσεις του ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.