Μετάβαση στο περιεχόμενο

αλλαγη χρησης, αναθεωρηση η αυθαιρετο;


skifx

Recommended Posts

Εχω μια περιπτωση μιας μικρης βιομηχανικης μοναδας εκτος Αττικης.

Μεσα στο οικοπεδο υπαρχουν καποια ανοικτα "υποστεγα" τα

οποια ο ιδιοκτητης θελει να τα κλεισει και να μετατρεψει σε

αποθηκες.

 

Αυτο ξερετε αν μπορω να το τακτοποιησω με τον νομο 3843 η

πρεπει να γινει αναθεωρηση της αδειας;

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νομίζω ότι το θέμα είναι ενδιαφέρον...

Κι εγώ έχω μια περίπτωση αλλαγής χρήσης...

Για αλλαγή χρήσης από γραφείο σε οικία 32.31τ.μ., το πρόστιμο για την αλλαγή χρήσης με εφαρμογή του 4014 είναι περίπου 5100€. Για αναθεώρηση αδείας για αλλαγή χρήσης, ποιό θα ήταν το κόστος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα. Έχω να κάνω αναθεώρηση άδειας σε κατασκευή που εχουν τελειώσει ο φέροντας, το σοβατίσματα και κουφώματα. Θα ήθελα λίγη βοήθεια με την τεχνική έκθεση. Υπάρχει μήπως κάποιο υπόδειγμα?

 

 

 

Πaρακαλώ να γράψετε την ειδικότητα ακριβώς στo προφίλ σας. Ευχαριστώ. Manolis gon

Link to comment
Share on other sites

Γράφουμε καταρχήν (προφανώς) τα στοιχεία της οικοδομής, του ιδιοκτήτη, και τις εργασίες που έχουν γίνει μέχρι τώρα .Κάτι σαν έκθεση ιδεών.Δεν έχεις και πολλά να αναφέρεις.Λίγα και περιεκτικά.

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχουμε μια αποθηκη, νομιμμη, που θελουμε να κανουμε αλλαγη χρησης σε χωρο παραγωγης βιομηχανιας...

επειδη εχουν αλλαξει οι οροι δομησης το οικοπεδο δε θεωρειται πλεον αρτιο και οικοδομησιμο. Εχει καποιος καποια γνωμη αν μπορω να κανω αναθεωρηση της τοτε αδειας και να κανω αλλαγη χρησης ή λογω των αλλαγων στους ορους δομησης πρεπει να παω με τον 4014?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.