Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

Ως περιφερειακή ενότητα εννοεί τον ΝΟΜΟ (Χαλκιδικής) ?

Αν είναι ο ΝΟΜΟΣ, τότε απλά βλέπει όλες τις ΤΖ του νομού και παίρνει την ελάχιστη.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή!

Άλλο πράγμα ο Νομός κι άλλο η Περιφερειακή ενότητα.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάστηκα ότι έγραφα βλακεία!!! Και τότε που βρίσκουμε αυτούς τους όρους που περιγράφει ο νόμος?

 

1) ΤΟΠΙΚΗ ή ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ

2) ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

 

Τι είναι αυτοί οι όροι??? Στο gsis έχει για Δημοτικά διαμερίσματα, νομούς κτλ....

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα υπάρχουν και ΜΟΝΟ αυτά ισχύουν και τίποτε άλλο στο site του Υπουργείου Οικονομικών (taxis).

Παραβλέψτε τις "μπούρδες" που γράφουν αυτοί που εφτιαξαν το Νόμο και τις επεξηγήσεις του (αφες αυτοίς ου γαρ οίδασοι τι ποιούσι).

 

Κοινότητες και Δήμοι έχουν ΤΖ και τι βρίσκουμε στα αναλυτικά φύλλα των αντικειμενικών αξιών.

Οι περιφέρειες επίσης αναφέρονται στις μπροστινές σελίδες.

 

Για να βρει κάποιος τη χαμηλότερη π.χ. στην Περιφέρεια της Ανατολικής Αττικής (και να είναι βέβαιος γι' αυτό) θα πρέπει να δει όλες τα φύλλα, όλων των δήμων κ.λπ. της περιφέρειας αυτής.

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. Εχει καποιος αντιμετωπισει περιπτωση συγκυριοτητας σε κληροτεμαχιο πενηντα συνιδιοκτητων (αυθαιρετη οικοπεδοποιηση) οπου εχουν οικοδομησει οι εικοσι απ αυτους;Τι εμφανιζουμε σαν ιδιοκτησια και τι σαν δομηση οταν εχεις πελατη εναν απο τους πενηντα; Και τι γινεται αν οι αλλοι δεν κανουν αντιστοιχες δηλωσεις των αυθαιρετων τους; Θα τις δηλωσει ο συνιδιοκτητης με ποσοστο 2% επι του γηπεδου;

Link to comment
Share on other sites

Βρε συνάδερφε... στο θέμα για "Τιμή ζώνης στα εκτός σχεδίου" το ρωτάς?

 

Αυτό που ρωτάς μπαίνει στα εξ' αδιαιρέτου... και η απάντηση είναι ότι:

Έχω προσωπικά τον θείο μου που είναι ένας από 30 άτομα που έχουν 10 στρέμματα. Ο θείος μου έχει το 3%. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ !!!!

 

Προς το παρόν.... ΤΡΕΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ με αυτό που μπλέξαμε !!!! :smile:

 

ΣΤΑΥΡΟ , εδώ στον 4014, τι κάνουμε???

Edited by architect_duth
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ομοΐδεατη ssouanis, αναφερομαι σε δηλωση αυθαιρετου κτισματος με τον 4014, απο αυτα που ξερεις με ποιο τροπο κτιζονται σε εκτος σχεδιου περιοχες(ΝΕΑ ΠΟΤΙΔΑΙΑ) ΧΙΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ΗΡΑΚΛΑΡΑ μου είσαι σε λάθος θέμα και απαντούσα σε άλλον συνάδελφο. Απλά μπήκε το δικό σου θέμα ανάμεσα.

Είναι ακόμα πάντως θολό το τοπίο για αυτό που ρωτάς, αλλά μη μασάς. Έχουμε μάθει εμείς στα δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.