Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

Τα Βασιλικά ανήκουν στη Δημοτική Κοινότητα Βασιλικών στην οποία δεν υπάρχει τιμή ζώνης μεγαλύτερη από >2200 € (οπότε και σίγουρα δεν χρειάζεται διαπιστωτική πράξη για το αν αντιστοιχεί ή όχι σε ποσοστό >10%)

 

Άρα πας με την ελάχιστη της Π.Ε. Θεσσαλονίκης, ήτοι 500,00 €

Edited by Thodoris4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συνάδελφοι

Για Κομοτηνή Ν. Ροδόπης ξέρει κανένας τελικά πόσο είναι η τιμή ζώνης στα Εκτός Σχεδίου ??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση κι απο μενα

Μεσα σε χωριο, εντος οικισμου εχω αυθαιρετο κτισμα.

Κοιταζοντας τις ΤΖ στο Νομο Σερρων που ανηκει βλεπω οτι δεν εχει ουτε το ΔΔ μου αλλα ουτε καν το Δημο μου

Τι κανω? Παιρνω τα ελαχιστα του Νομου? Δηλαδη 500αρικο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συνάδελφοι

Για Κομοτηνή Ν. Ροδόπης ξέρει κανένας τελικά πόσο είναι η τιμή ζώνης στα Εκτός Σχεδίου ??

Ευχαριστώ

 

Πρέπει να πεις σε ποια τοπική ή δημοτική ενότητα ανήκει.

 

 

Μια γρηγορη ερωτηση κι απο μενα

Μεσα σε χωριο, εντος οικισμου εχω αυθαιρετο κτισμα.

Κοιταζοντας τις ΤΖ στο Νομο Σερρων που ανηκει βλεπω οτι δεν εχει ουτε το ΔΔ μου αλλα ουτε καν το Δημο μου

Τι κανω? Παιρνω τα ελαχιστα του Νομου? Δηλαδη 500αρικο?

Εφόσον δεν έχει καθοριστεί τιμή ζώνης στην τοπική ή δημοτική ενότητα που ανήκει ο οικισμός, τότε πας με ελάχιστη της περιφερειακής ενότητας Σερρών.

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα και από εμένα.

Μια απορία σχετικά με την ελάχιστη τιμή ζώνης της περιφερειακής ενότητας Ανατολικής Αττικής: γιατί υποστηρίζετε ότι είναι 600€;

Στις τιμές που έχω από το gsis η χαμηλότερη είναι 650€ στην κοινότητα Συκαμίνου. Έχω χάσει κάτι;;

Link to comment
Share on other sites

Δες στο link αυτό τη διορθωτική πράξη (έγινε 600 ευρώ): http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/2692

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω δυο περιπτωσεις ολοκληρωμενης υπαγωγης και πληρωμενου προστιμου σεεντος οικισμου δ.δ. του Δ. Κορινθιων,

με βασει την ελαχιστη του Δ.Κορινθιων τα 850. Με τα οσα διαβαζω η ελαχιστη των κοινοτητων ηταν 550.

Εχει προχωρησει καποιος τη διαδικασια επιστροφης, εφοσον μπορει να υφισταται τετοια????

Εχει υπαρξει αποτελεσμα??

Edited by xfoteinopoulou
Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο περιπτωσεις ολοκληρωμενης υπαγωγης και πληρωμενου προστιμου σεεντος οικισμου δ.δ. του Δ. Κορινθιων,

με βασει την ελαχιστη του Δ.Κορινθιων τα 850. Με τα οσα διαβαζω η ελαχιστη των κοινοτητων ηταν 550.

Εχει προχωρησει καποιος τη διαδικασια επιστροφης, εφοσον μπορει να υφισταται τετοια????

Εχει υπαρξει αποτελεσμα??

 

δε νομιζω να βρεις ποτε το δικιο σου...δυστυχως...δεν εχουν μεριμνησει για τετοια λαθη..

 

 

με συγχωρεις....με διορθωσε ο ssouanis...λαθος μου

Edited by mkara
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.