Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σύνταξη τοπογραφικού για την τακτοποίηση βάσει ν.4014/11


Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω κατι...μου ζητησε η συμβολαιογραφος για μια μεταβιβαση ενος ακινητου εντος σχεδιου,που προσφατα ειχε γινει και συμβολαιο να της παω εκτος απτην βεβαιωση και τοπογραφικο.Θα πρεπει να ναι εξαρτημενο με ΕΓΣΑ??Εκεινη ετσι μου πε...Δεν μπορω να κανω χρηση του προηγουμενου??Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να είναι εξαρτημένο. Υπάρχουν προηγουμένως ποστ που αναφέρονται σε σχέση με ποιο σύστημα θα γίνει η εξάρτηση.

Link to comment
Share on other sites

για τακτοποιηση με 4014, εντος σχεδιου, με ο.α. το 91, υπαρχει τοπογραφικο αλλα ανεξαρτητο, μπορω να το χρησιμοποιησω για την τακτοποιηση ή θα πρεπει να κανω εξαρτημενο?απο οτι καταλαβα απο προηγουμενα posts μαλλον δεν χρειαζεται......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω για βεβαίωση για τα εντός σχεδίου γιατί θέλει απαραίτητα αποτύπωση?

 

Λες να αρκεί η εφαρμογή του κτηματολόγιου για εντός σχεδίου ? Έχει απόκλιση από 10εκ μέχρι 1 μέτρο το κάθε σημείο. Τι να πω...

Edited by nik
Link to comment
Share on other sites

για τακτοποιηση με 4014, εντος σχεδιου, με ο.α. το 91, υπαρχει τοπογραφικο αλλα ανεξαρτητο, μπορω να το χρησιμοποιησω για την τακτοποιηση ή θα πρεπει να κανω εξαρτημενο?απο οτι καταλαβα απο προηγουμενα posts μαλλον δεν χρειαζεται......

 

Χρειάζεται εξαρτημένο τοπογραφικό και μάλιστα στο ΕΓΣΑ 87.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναφερόμουν σε όλα όσα έχουν Ο.Α. αλλά το ΥΠΕΚΑ είπε μόνο για τα εντός....

http://www.michanikos.gr/topic/25243-Τοπογραφικό-βεβαίωση-μέσα-από-το-σύστημα-ΤΕΕ-κ/page__pid__374903__st__140#entry374903

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.