Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Βεβαίωση εγγραφής; από ΕΤΕΕΜ;


OLGAKI

Recommended Posts

Καλησπέρα! Έπεσε στα χέρια μου μια προκύρηξη που βγήκε τώρα για Μηχανολόγους Μηχανικούς Τ.Ε. Σ' αυτά που ζητάνε λέει οτι χρειάζεται και " Βεβαίωση εγγραφής στο Βιβλίο των Πτυχιούχων Ανωτέρων Τεχνικών Σχολών ειδικότητας Μηχανολογού." όσο χαζό και να ακουστεί αυτό δεν έχω ιδέα τι είναι και ούτε από που το πέρνω. Οποιός γνωρίζει κάτι ας με βοηθήσει. :???:

Link to comment
Share on other sites

όχι συνάδελφε δεν είναι η βεβαίωση της εετεμ. είναι το χαρτί που πρεπει να πάρεις από την οικεία νομαρχία σου, από το τμήμα βιομηχανίας. (η δική μας άδεια ασκήσεως επαγγέλματος.)

Link to comment
Share on other sites

tsiber : Η άδεια ασκήσεως επαγγέλματος των μηχανικών Π.Ε. εκδίδεται από το ΤΕΕ και όχι από τη Δνση Βιομηχανίας. Εκεί κάνεις εγγραφή ως μελετητής.

 

OLGAKI : Βιβλίο των Πτυχιούχων Ανωτέρων Τεχνικών Σχολών --> Δνση Βιομηχανίας της οικείας Νομαρχίας

Link to comment
Share on other sites

gnusselt : ΔΕΝ κανεις εγγραφής στην Δ/νση Ανάπτυξης (πρωην Βιομηχανίας), ως μελετητής. Εκεί πέρνεις την άδεια για ηλεκτρομηχανολογικές εγκαταστάσεις (έχω τέτοια απεριορίστου ισχύος).

Μελετητικό πέρνεις από το ΥΠΕΧΩΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα με την έκφραση "ως μελετητής" την δυνατότητα να κάνεις Η/Μ μελέτες :smile:

Πολύ σωστά το ΥΠΕΧΩΔΕ δίνει τα διάφορα μελετητικά π.χ. 27

Link to comment
Share on other sites

πάντως δεν είναι απαραίτητο να έχεις δηλωθεί στην τοπική Δ/νση Ανάπτυξης για να υπογράψεις οποιαδήποτε μελέτη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.