Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Βοηθητική χρήση που υπάγεται στον 4014


Recommended Posts

Στο φύλλο καταγραφής αυθαίρετης κατασκευής και υπολογισμού ενιαίου ειδικού προστίμου, στην ερώτηση 3, σε ποιό τετραγωνάκι θα σημειώσω τον βοηθητικό χώρο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 24
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ενας στεγασμένος χώρος στάθμευσης καθώς και ενας στεγασμένος χώρος για οικόσιτα ζώα ανεξάρτητα του κτιριακού όγκου της κατοικίας, δεν είναι σε επαφή με αυτήν, πως λαμβάνονται κατά τη γνώμη σας; ως βοηθητικοί χώροι ή ως λοιπές παραβάσεις;;

 

δε μπόρεσα να βρώ κάτι αντίστοιχο στα προηγούμενα λεγόμενά σας

Link to comment
Share on other sites

καλά, ελπίζω πρώτα να απαντήσουν τη δική μου ερώτηση πριν απαντήσουν την δική σου, μιας που εγώ άνοιξα το θέμα,

Link to comment
Share on other sites

Στο φύλλο καταγραφής αυθαίρετης κατασκευής και υπολογισμού ενιαίου ειδικού προστίμου, στην ερώτηση 3, σε ποιό τετραγωνάκι θα σημειώσω τον βοηθητικό χώρο?

 

Δεν μπαίνει στην ερώτηση 3 απλώς πολλαπλασιάζεις το πρόστιμο με το 0,5.Αν κάνεις δοκιμή στο σύστημα του ΤΕΕ θα δεις ότι σου δίνει κουτάκι να συμπληρώσεις τα τετραγωνικά του βοηθητικού χώρου.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω Μανώλη και Ευχαριστώ αν και έκανα τη λαλακία να το υπολογίσω με το ηλεκτρονικό σύστημα του ΤΕΕ οπότε κράτησε μέσα τα στοιχεία μου και τώρα...είναι ακριβό το πρόστιμο διότι το υπολόγισα με ψηλή τιμή ζώνης θα το δοκιμάσω και οπως λες μπας και?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις όσες δοκιμές θες.Το πρόστιμο μετράει όταν πας στο επόμενο βήμα.Μάλλον δεν τρέχει τίποτα, δες το.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σε ένα οικόπεδο που υπάρχει μια μικρή αποθήκη 8 τ.μ. και τίποτε άλλο, μπαίνει ο μειωτικός συντελεστής 50% για τους βοηθητικούς χώρους; Ρωτάω διότι δεν υπάρχει κανένας άλλος χώρος στο οικόπεδο που να είναι κύριας χρήσης. Ο οικίσκος είναι για εργαλεία κηπουρού κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.