Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΤΟΤΕΕ


stella82

Recommended Posts

Ψάχνω την 2411/86 που είναι για ύδρευση και την 2412/86 για αποχέτευση.

Τα downloads του ΤΕΕ δεν τα βρίσκω.Μήπως μπορείς να μου πεις πιο συγκεκριμένα που να ψάξω? Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο link, δες αυτήν που σε ενδιαφέρει και μετά κατέβαστην από το http://www.et.gr

 

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/SCIENTIFIC_WORK/TOTEE_P

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο το προηγούμενο μήνυμα μου. Στα downloads που έχει εδω δεν μπορώ να τα κατεβάσω γιατι μου βγάζει error.

 

Μέσω του link βρίσκω μεν το ΦΕΚ αλλά μέσα στο ΦΕΚ που κατεβάζω μετά απλά λέει ότι εγκρίνεται η τεχνική οδηγία. Δεν την παραθέτει.

 

Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητα στο προφίλ σας. Δείτε τους Κανόνες Συμμετοχής.

miltos

Link to comment
Share on other sites

Stella παλιότερα είχα βρει μια από τις ΤΟΤΕΕ έτσι, και φαντάστηκα ότι και οι υπόλοιπες θα αναφέρονται στα ΦΕΚ και όχι μόνο οι εγκριτικές τους αποφάσεις.

 

Έχεις π.μ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σε ΦΕΚ έχουν δημοσιευτεί μόνο οι νόμοι που καθιστούν υποχρεωτική την εφαρμογή των ΤΟΤΕΕ.

Οι ίδιες οι ΤΟΤΕΕ πωλούνται κανονικά στα τεχνικά βιβλιοπωλεία.

5.50€ το κάθε τεύχος κοστίζει, νομίζω ο οποιοσδήποτε μπορεί να αντέξει το κόστος σε αντίθεση με άλλα πρότυπα (ISO, CE, ΕΛΟΤ).

Link to comment
Share on other sites

Η ΤΟΤΕΕ για την κατανομή δαπανών κεντρικής θέρμανσης (ΦΕΚ 631/Δ/1985), είναι δημοσιευμένη στο ίδιο το ΦΕΚ. Επειδή παλιότερα που την έψαχνα την βρήκα από το Ε.Τ., φαντάστηκα ότι και οι υπόλοιπες ΤΟΤΕΕ, θα δημοσιεύονται εκεί, αλλά επειδή τις είχα ήδη δεν το έψαξα.

 

Πάντως είναι απαράδεκτο να πρέπει κάποιος να πληρώσει (έστω και μικρά ποσά), ώστε να προμηθευτεί νόμο του κράτους, όπως αποτελούν οι ΤΟΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Στον παπασωτηριου με 5,50 ευρω το καθενα ειναι η καλυτερη επιλογη. Εγω απο εκει τα πηρα και ειναι μια χαρα, αν και η υδρευση αναφερεται σε χαλκοσωληνα και χαλυβδοσωληνα μονο, υπαρχει αραγε ΤΟΤΕΕ υδρευση για σωληνα pvc ή πολυστρωματικη? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπερα,

 

Θα μπορουσε καποιος συναδελφος να ανεβασει όποια τοτεε εχει σε ηλεκτρονικη μορφη. Στα βιβλιοπωλεια δεν τις βρισκω αλλα ουτε και στο ΤΕΕ. Συγκεκριμενα μου λειπουν η τοτεε 2411/86, 2412/86, 2421/86 (μερος 1 και 2).

 

Ευχαριστω

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.