Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Υπόδειγμα βεβαίωσης αδόμητου οικοπέδου.


Recommended Posts

καλησπέρα. θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο υπόδειγμα βεβαίωσης μεταβίβασης γηπέδου , αδόμητου οικοπέδου, εκτός απο το υπόδειγμα που υπάρχει στο ΤΕΕ και είναι πολύ γενικό.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και απο εμένα.Όσο ψάχνω δεν βρίσκω ακόμη κάποιο καινούργιο έντυπο βεβαίωσης για αδόμητο οικόπεδο, προφανώς δεν έχουν βγάλει ακόμη κάτι πέρα απο την ανακοίνωση τύπου του υπεκα.Εγώ μάλλον θα τροποποιήσω αυτή τη γενική βεβαίωση που έχουμε! όποιος έχει κάποιο νεότερο ας μας ειδοποιήσει παρακαλώ!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από τηλεφωνική μου επικοινωνία με συμβολαιογράφο μου είπε οτι η δήλωση που συντάσσεται είναι αυτή του ΥΠΕΚΑ περίπτωση 1

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από τηλεφωνική μου επικοινωνία με συμβολαιογράφο μου είπε οτι η δήλωση που συντάσσεται είναι αυτή του ΥΠΕΚΑ περίπτωση 1

 

και εκει που γραφει τα στοιχεια που μου επιδοθηκαν ποια θα αναφερουμε?

 

 

δεν νομιζω οτι αρμοζει η συγκεκριμενη περιπτωση στην υποθεση ενος αδομητου οικοπεδου ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, ένας συνάδελφος μου έστειλε τα παρακάτω (βεβαιωση μηχανικού κ υπεύθυνη δήλωση ιδιοκτήτη για αδόμητο οικόπεδο-γήπεδο) νομίζω ότι είναι αυτό που χρειαζόμαστε!Του τα έδωσε συμβολαιογράφος

ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΔΟΜΗΤΟΥ ΟΙΚΟΠΕΔΟΥ.doc

ΔΗΛΩΣΗ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΓΙΑ ΑΔΟΜΗΤΟ.doc

  • Upvote 5
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Παλιο πετρινο σπιτι προ του 1955 με γκρεμισμενη σκεπη, θεωρειται ''κατασκευή''?

 

Αν θυμαμαι καλα, η καταρρευση της σκεπης το μετατρεπει σε ''χαλασμα'' και οχι ''κατασκευή''

 

Είμαι λάθος? Βεβαίωση δίνω?

Link to comment
Share on other sites

Οτι δεν έχει στέγη πολεοδομικά δεν είναι κτίσμα.Υπάρχει χαρτί που να βεβαιώνει ότι είναι προ του 55 και με ποιά ημερομηνία?

Link to comment
Share on other sites

Aπο την στιγμη που δεν θεωρειται κτισμα πολεοδομικα δεν εχει σημασια αν ειναι προ ή μετα του 1955, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Παλιο πετρινο σπιτι προ του 1955 με γκρεμισμενη σκεπη, θεωρειται ''κατασκευή''?

 

Αν θυμαμαι καλα, η καταρρευση της σκεπης το μετατρεπει σε ''χαλασμα'' και οχι ''κατασκευή''

 

Είμαι λάθος? Βεβαίωση δίνω?

 

Όταν βγάλει άδεια μικρής κλίμακας και φτιάξει την στέγη τότε θα είσαι εκτεθημένος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.