Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Υπόδειγμα βεβαίωσης αδόμητου οικοπέδου.


Recommended Posts

Και εκτος απο το υποδειγμα (που δεν υφισταται) αν ηξερε κανεις τι συμβαινει με τις αμοιβες σε αυτην την περιπτωση....

 

Ποσα ζητατε ρε παιδια για αυτη τη βεβαιωση?

 

Ειναι πολυ πιο απλη περιπτωση απο την αλλη για διαμερισματα και οριζοντιες, ενω απο οσο ξερω, δεν επισυρει και τις ποινες της προηγουμενης σε περιπτωση λαθους (εσκεμμενου η μη δεν το προσδιοριζω)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε σημερινό σεμινάριο του ΤΕΕ μας ειπαν και έδειξαν να βγάζουμε τις βεβαιώσεις αυτές για τα συμβόλαια μέσα από το σύστημα του ΤΕΕ που δηλώνουμε τα αυθαίρετα.Θα βάζουμε και γεωγραφικό προσανατολισμό του γηπέδου-οικοπέδου ή του κτιρίου που θα αναφέρεται η βεβαίωση.Ολες αυτές οι βεβαιώσεις θα πρέπει να γίνινται ηλεκτρονικά και έτσι θα ενημερωνεται το σύστημα τους αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πατε καλα????

900 ευρω αμοιβη για μια αυτοψια ενος οικοπεδου που δεν εχει κτισμα μεσα? εαν προκειται για αγροτεμαχιο 900 ευρω δεν ειναι ουτε καν η αξια του!!!!

οσοι γραφετε ας ειστε λογικοι και να γραφετε τεκμηριωμενα...μην πεταει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του!!!

ευχαριστω....

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

900*0,23=207

900-207=693

απασχόληση 4Ω

693/4=173,25

Ο υδραυλικός για αλλαγή σε καζανάκι θέλει 150,φαντάσου να υπέγραφε κιόλας.

ο δικηγόρος για να παραστεί σε συμβόλαια (λέμε τώρα όταν γίνονταν) πόσο ?

είμαστε οι λιγότερο πληρωμένοι από όλους, δίνουν για όλους εκτός από εμάς...

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Και εκτος απο το υποδειγμα (που δεν υφισταται) αν ηξερε κανεις τι συμβαινει με τις αμοιβες σε αυτην την περιπτωση....

 

Ποσα ζητατε ρε παιδια για αυτη τη βεβαιωση?

 

Ειναι πολυ πιο απλη περιπτωση απο την αλλη για διαμερισματα και οριζοντιες, ενω απο οσο ξερω, δεν επισυρει και τις ποινες της προηγουμενης σε περιπτωση λαθους (εσκεμμενου η μη δεν το προσδιοριζω)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, ένας συνάδελφος μου έστειλε τα παρακάτω (βεβαιωση μηχανικού κ υπεύθυνη δήλωση ιδιοκτήτη για αδόμητο οικόπεδο-γήπεδο) νομίζω ότι είναι αυτό που χρειαζόμαστε!Του τα έδωσε συμβολαιογράφος

 

Μπορείς να ξαναανεβάσεις τη βεβαίωση;

Ευχαριστώ

Edited by liv25k
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Η βεβαίωση είναι στην πρώτη σελίδα το post 5 απο την nasa...

Ήθελα να ρωτήσω και εγώ η συμβολαιογράφος μου είπε δεν χρειάζονται κάποιο τοπογραφικό η απόσπασμα...εγω πρέπει να πάω?

και κάτι άλλο η δήλωση του ιδιοκτήτη είναι και αυτή δική μου δουλεια? και που θα με βοηθήσει αφου κάνω αυτοψία...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ζητάς την δήλωση του ιδιοκτήτη για το δικό σου καλό!!!

Όπως επίσης και επισύναψη φωτογραφιών.

Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί καλοθελητές ιδιοκτήτες.

 

Ερώτηση: Η βεβαίωση περνάει από το πρόγραμμα των αυθαίρετων, όπως αναφέρεται σε οδηγίες του ΤΕΕ;

Αν ναι ζητειται και η αμοιβή του μηχανικού;

Link to comment
Share on other sites

Η βεβαίωση περνάει από το σύστημα του ΤΕΕ και ζητείται η συμφωνηθήσα αμοιβή που τη δηλώνεις στα "πρόσθετα στοιχεία"

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.