Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

2 ΑΥΘΑΙΡΕΤΕΣ ΚΑΤΟΙΚΙΕΣ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟΘΗΚΗΣ


orestisv

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους κατ 'αρχας και καλα κουραγια!! Λοιπον το θεμα μου εχει ως εξης και θα προσπαθησω να κανω τις λιγοτερες δυνατον ερωτησεις γιατι εχω δυστυχως πολλες. Σε οικοπεδο με αδεια για ισογεια αποθηκη 120 τ.μ του 1994 εχουν γινει 2 κτιρια εξ αρχης. Το ενα 2οροφο με εμβ 138.35 και εχει 1 τριρι, 1 δυαρι και 3 studio. To δευτερο κτιριο ειναι ισογειο καταλαμβανει 34.5 τ.μ και εχει 2 studio. Mεταξυ τους δεν εχουν ουτε το Δ απεχουν 1.5 μετρο. Υπαρχει ενας ιδιοκτητης για το τριαρι, αλλος για τα 2 studio και το δυαρι και αλλος για τα υπολοιπα. Γενικοτερα εγω βγαζω ενα προστιμο αλλα δε ξερω πως να το διαιρεσω σε ιδιοκτησιες. Π.Χ το Δ μεταξυ των κτιριων σε ποιον το χρεωνω??Η υπερβαση δομησης 18 τ.μ θα διαιρεθει δια τρια και θα γινουν 3 αιτησεις?? Επισης δεν εχω καταλαβει καλα για ποια στοιχεια δηλωνουμε αναλυτικο και βγαζουμε αδεια,γιατι εχει και πλακωστρωσεις μεγαλες. Μηπως για οτι βγαινει αδεια κατα γοκ παει με αναλυτικο και για οτι δε βγαινει προστιμο?? ευχαριστω εκ των προτερων

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.