Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Προβλήματα και Bugs από τη νέα πλατφόρμα


Engineer

Recommended Posts

Απελπιστικά αργό σε σημείο εκνευρισμού.

δεν έχει νόημα να κάνεις καν τον κόπο να ψάξεις να διαβάσεις - συμμετάσχεις.

Μακάρι να λυθεί, προσωπικά θα ξαναεπισκεφτώ το φόρουμ σε καμιά 15αριά μέρες ελπίζοντας ότι θα έχει στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση είναι κάτι παραπάνω από ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΗ! Απορώ τι΄"καλορίζικα" εύχεστε... Είναι πρακτικά μη λειτουργικό το φόρουμ. 9 στις 10 φορές αποτυγχάνει το άνοιγμα θέματος με μήνυμα "

Internet Explorer cannot display the webpage"

 

Χθες δε μετά το μεσημέρι έπεσε ολοκληρωτικά και κάποια στιγμή αργά το βράδυ έβγαζε απλά ένα μήνυμα από τον apache... Η δε νέα πλατφόρμα ip board κατά τη γνώμη μου είναι η χειρότερη επιλογή που μπορούσε να γίνει, μάλλον απαράδεκτη λειτουργικά και αυτό το λέω και από εμπειρία μου από άλλα fora που τη χρησιμοποιούν. Δεν είμαι καθόλου ειδικός σε αυτά, αλλά γιατί δεν επιλέχθηκε κάτι σαν αυτή που χρησιμοποιεί π.χ. το adslgr.com που δουλεύει τουλάχιστον υποδειγματικά και είναι και αισθητίκά άριστη;

Link to comment
Share on other sites

Γραψαμε και τις προηγουμενες μερες οτι ο σερβερ ειχε καποια προβληματα...

Σιγα σιγα λυνονται....

Ομοιως και η νεα πλατφορμα ειχε καποιες δυσκολιες, αλλα και αυτες εξπερνιουνται..

Λιγο υπομονη, η ταχυτητα βελτιωνεται συνεχως...

 

tpanag

Η αποφαση για μεταβαση στη νεα πλατφορμα ληφθηκε για πολλους λογους, πιστευω οτι εχει ξανασυζητηθει αυτο σε αλλο θεμα..

Απλα εγινε σε "κακη" στιγμη, επειδη ετσι κι αλλιως θα ηταν το φορουμ κλειστο για καποιο διαστημα λογω σερβερ..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω σοβαρό πρόβλημα...συνδέομαι μόνο νύχτα!

και τι θα γίνει ρε παιδιά; Ο σκέτο "Γιάννης" εξαφανίστηκε; Τα έχασα όλα;

 

Θαρρώ πως εξαφανίστηκαν όλοι όσοι είχαν ψευδώνυμο με Ελληνικούς χαρακτήρες! π.χ. Ροδόπουλος

(που είναι ο Ροδόπουλος οεο;)

Edited by Γιάννης2011
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη, μαλλον πως τα προβληματα μολις λυθηκαν..

Τα σοβαρα τουλαχιστον...

 

 

Εισαι ο "Γιαννης" ετσι???

 

Θα το διορθωσουμε, ειχαν και αλλοι το ιδιο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

φιλικη παρατηρηση.....

ειμαι σιγουρος οτι η μεταβαση θα ηταν αναγκαια.

παρολ'αυτα νομιζω οτι η χρονικη επιλογη ηταν (και ειναι) η χειροτερη! που θα μπορουσε να επιλεγει καθως μια μεταβαση σε νεα πλατφορμα ειναι 100% σιγουρο οτι εχει προβληματα και δυσλειτουργικα φαινομενα και θα επρεπε να γινει σε χρονικη περιοδο διακοπων ωστε οι απαιτησεις του συστηματος και των χρηστων να ειναι περιορισμενη και η προσβαση ομαλη

και συμπληρώνω, όχι σε περίοδο 4014 όταν μάλιστα εδω και 1 χρονο λιβανιζεται αυτη η αλλαγή...

 

Τεσπα, αυτα επειδή είμαστε και Ελληνες...

Επίσης. μαζι με wiki λέιπει και άλλη κατηγορία.

 

To interface του personal messenger εχει θεμα.

Στα πμ, με το που διαβασα ενα παλιό, μου έβγαλε όλο το Inbox ως unread.

Επίσης τα 4mb attachment στα πμ, τι τα θελετε;;;;

 

Tέλος, με mozilla και όλα τα cookies-ιστορικο απενεργοποιημένα, ΔΕΝ γινεται αυτόματα log-out οταν κλεισω τον browser!

Edited by saltapidas
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι καθόλου ειδικός σε αυτά, αλλά γιατί δεν επιλέχθηκε κάτι σαν αυτή που χρησιμοποιεί π.χ. το adslgr.com που δουλεύει τουλάχιστον υποδειγματικά και είναι και αισθητίκά άριστη;

αυτό που έχει το adslgr.com είναι αυτό που είχε και το michanikos.gr πριν την αλλαγή

Tέλος, με mozilla και όλα τα cookies-ιστορικο απενεργοποιημένα, ΔΕΝ γινεται αυτόματα log-out οταν κλεισω τον browser!

ομοίως στο safari αλλά αυτό συμβαίνει και σε άλλα sites με ip board και είναι προφανές πρόβλημα ασφάλειας για χρήστες από κοινοχρήστους Η/Υ

Edited by nvel
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.