Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Βεβαίωση Μηχανικου-προγραμμα ΤΕΕ


Recommended Posts

Γι' αυτό δεν μπορεί κανένας από εμάς να είναι ποτέ σίγουρος (παρά μόνο οι διαχειριστές του συστήματος).

Πάντως προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λυπάμαι για το ....κόψιμο!!!

Χαίρομαι που μπορεί μελλοντικά να έβγαινα ...χρήσιμος!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο, αφού οι βεβαιώσεις δεν έχουν κρατήσεις κτλ, εάν εγώ είχα βάλει πχ 200€, αλλά τώρα που κόβω την ΑΠΥ βάλω 150€, σε τι να έχω πρόβλημα? Η ΑΠΥ μου θα είναι 100% σωστή! Τι να μου πούνε? Γιατί δεν πληρώθηκα τότε που έκανα την υποβολή?

Link to comment
Share on other sites

Για να είναι ελεύθερη η τιμή σε αλλαγές σημαίνει ότι μπορεί να αλλαχθεί.Δε γίνεται να είμαστε τόσο καχύποπτοι με το καθόλα αγγελικό καί τίμιο ΤΕΕ.Εφόσον λοιπόν δεν είχε κοπεί ΑΠΥ, άρα δεν υπήρξε πληρωμή μπορεί να μπει η νέα τιμή που θα φαίνεται και στο ΑΠΥ..Να σου πουν δηλαδή ότι αν δήλωνες στην αρχή 200 και τα πήρες, βρήκες όμως τώρα την ευκαιρία και δήλωσες 100 και τα άλλα μαύρα? Ε και να το πουν τι έγινε? Αποδείξεις υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω κι γω Μανώλη. Είναι αστείο να σε "κατηγορήσει", ιδίως το ΤΕΕ, για οτιδήποτε, εφόσον τόσο έχεις βάλει = τόσο έχεις πάρει = τόσο γράφει η ΑΠΥ.

Link to comment
Share on other sites

Η' μπορεί απλώς να έχει ξεχαστεί από το ΤΕΕ το "κλείδωμα" της τιμής της αμοιβής, αλλά αυτή να έχει "καταχωρηθεί" όπως ακριβώς αναφέρθηκε κατά την οριστικοποίηση της βεβαίωσης. Οπότε οποιαδήποτε αλλαγή της να δημιουργήσει προβλήματα σε μελλοντικούς ελέγχους....

Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα, στα αρχικά ξεκλειδώματα που έκανε το ΤΕΕ ή στις οριστικές υπαγωγές η αμοιβή ήταν κλειδωμένη.Από τότε που ξεκίνησαν οι ηλεκτρονικές αιτήσεις (κάπου εκεί χρονολογικά το εντοπίζω χωρίς απόλυτη βεβαιότητα) αρχίσανε να αφήνουν τα νούμερα αυτά ξεκλείδωτα.Ποιος ξέρει μπορεί να υπήρξαν αιτήματα ή απόψεις προς το ΤΕΕ και το έκανε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.