Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Διαδικασία Συμπληρωματικών Αμοιβών


Recommended Posts

Καλημέρα συνάδελφοι,

Ζητώ τη βοήθειά σας γιατί είναι αδύνατο πλέον να πετύχω κάποιον στο ΤΕΕ. Έχω προσπαθήσει επανειλημμένα αλλά δε σηκώνει ποτέ κανείς κανένα τηλέφωνο εκεί!

 

Λοιπόν, η ιστορία έχει ως εξής:

1) Δημιουργήθηκε έργο στο σύστημα του ΤΕΕ, υπολογίστηκαν οι αμοιβές, και πληρώθηκαν τμήματα αυτών στην ΕΤΕ

 

2) Υπήρξαν αλλαγές στα σχέδια κατά τη διαδικασία της έκδοσης άδειας οπότε χρειάζεται να γίνουν συμπληρωματικές αμοιβές καθώς και να προστεθεί αμοιβή για έναν μελετητή που δεν υπήρχε στις αρχικές.

 

3) Σε επικοινωνία προ μηνών για ανάλογο θέμα με το ΤΕΕ είχα λάβει τις εξής οδηγίες: Να δημιουργήσω νέο έργο και να τους στείλω με fax το ΑΑ του νέου, το ΑΑ του παλιού έργου καθώς και αντίγραφα των καταθέσεων σε ΕΤΕ.

 

Κάποιοι συνάδελφοι με συμβούλεψαν να συμπληρώσω αμοιβές στους παλιούς κωδικούς αλλά έτσι δεν μπορώ να βγάλω κωδικό πληρωμής για τον μηχανικό που πρέπει να προσθέσω.

 

Έχετε αντιμετωπίσει παρόμοια περίπτωση; ΠΩΣ; με τον παραπάνω τρόπο; και κυρίως:

ξέρει κανείς τον αριθμό fax που πρέπει να τα στείλω;

 

Είναι λιγάκι επείγον, οπότε θα εκτιμούσα μια γρήγορη αλλά ασφαλή βοήθεια.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι τα στοιχεια επικοινωνίας ειναι αυτα:

Δ/νση Επαγγελματικής Δραστηριότητας

Τμήμα Επαγγελματικής Ανάπτυξης

(Διαδικασία περιγραφής των έργων, Διαδικασία υπολογισμού των αμοιβών, χρήση λογισμικού)

Τηλεφωνικό κέντρο: 210 3291206

Fax: 210 3291623

E-mail: [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ cicono,

αυτό το τηλ. είναι σε μόνιμη βάση κατειλημμένο! τους έχω στείλει και ερώτημα στο παραπάνω email αλλά δεν έλαβα απάντηση (πέρασε 10ήμερο). Σκέφτομαι να κάνω τη διαδικασία και να τα στείλω στο παραπάνω fax αλλά θέλω να είμαι σίγουρος ότι είναι κάτι σωστό. Μη μου λένε μετά ότι ενεργώ λάθος και τρέχω...

Οπότε θα ήθελα να ξέρω αν και πως κάποιος συνάδελφος αντιμετώπισε αυτό το θέμα

Edited by g_ap
Link to comment
Share on other sites

Η αντιμετώπιση του συγκεκριμένου θέματος είναι αυτη ακριβώς που περιγράφεις στο πρώτο σου post.

Δημιουργείς νέο έργο στο ΤΕΕ.

Στέλνεις παλιό και νέο α/α έργου με fax στο ΤΕΕ και σου υπολογίζουν τη διαφορά των αμοιβών και σου στέλνουν τα χαρτιά για να κάνεις την κατάθεση στην ΕΤΕ.

Το fax (αν δεν έχει αλλάξει) είναι: 2103291623

Η τελευταία φορά που έκανα τη διαδικάσία ήταν 2-3 χρόνια πριν οπότε διατηρώ και κάποια επιφύλαξη!

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι αυτή ακριβώς.Πρέπει όμως να αναφέρεις και ένα δικό σου φαξ για να σου στείλουν την εντολή ή εντολές πληρωμής που θα ζητήσεις (φυσικά και τηλέφωνό σου επικοινωνίας και όλα σου τα στοιχεία). Να φροντίσεις να τους στείλεις αναλυτικά αυτά που περιγράφεις παραπάνω και σίγουρα να τους ξεκαθαρίσεις εσύ ποια θα είναι η διαφορά της αμοιβής που τελικά θα πρέπει να καταθέσεις. Βασικά τους τα κάνεις και γράφεις όλα εσύ.Αυτοί απλώς εγκρίνουν και γράφουν μια εντολή και σου τη στέλνουν.ΝΑ προσέξεις να φαίνονται καθαρά τα Α/Α των πληρωμένων παλιών αμοιβών καθώς και της νέας ολοκληρωμένης αμοιβής.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.