Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ηλεκτροδότηση αυθαιρετου που υπάχθηκε στο Ν 4014/11


Recommended Posts

Μanolis ειναι λιγο μπερδεμενο το θεμα..... εγω θα το δηλωσω ως βοηθητικο χωρο λογω του υψους 2,30 < 2,40 και ελπιζω να μην αντιμετωπισω καποιο προβλημα στην ηλεκτροδοτηση.Θελω να πιστευω πως η ΔΕΗ δε θα μου δημιουργησει καποιο προβλημα....στην περιπτωση που αρνηθει να το συνδεσει με το δικτυο μπορω να υποβαλλω ξανα τη δηλωση, δηλωνοντας το χωρο μετα ως κυριο χωρο ? ( με τις αντιστοιχες προσαρμογες του προστιμου)

Link to comment
Share on other sites

Η ΔΕΗ περιμένει ακόμα διευκρινίσεις σχετικά με τη ρευματοδότηση των βοηθητικών χώρων και δεν προχωράει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ξέρει κανείς αν έρχεται ελεγκτής δόμησης στις ηλεκτροδοτήσεις αυθαιρέτων? Υπάρχει διαφορά στην τακτοποίηση από την νομιμοποίηση σε αυτό το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σε όλους,

αναζητώντας κι εγώ για το ίδιο θέμα τα απαραιτηταδικαιολογητικά, βρήκα στο dei.gr τα εξής:

προηγουμένως είχα πάρει τηλ. και μου είπαν ασφαλώς τα ίδια.

 

 

http://www.deddie.gr/Default.aspx?id=59003&nt=18&lang=1

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς τί πρέπει να γράφει η Τεχνική Εκθεση του Μηχανικού για εργοταξιακό ρεύμα σε

νεοαναγειρόμενη οικοδομή που έχει υπαχθεί το νόμο 4010; Εκεί δηλαδή που μέχρι τώρα γράφαμε:

"Το περιτύπωμα της οικοδομής έχει τοποθετηθεί ορθά όπως αναφέρεται στο διάγραμμα κάλυψης.", με τί θα πρέπει να το ανικαταστήσουμε;

Υπάρχει κάποια σχετική εγκύκλιος ή οδηγία; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

κανένα νέο για την ηλεκτροδότηση χώρων που δηλώθηκαν με βοηθητικό συντελεστή?(ημιυπόγεια αυτοτελή διαμερίσματα και σοφίτες)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια προσοχή ! Το αυθαίρετο πρέπει να δηλώνεται ως κύρια χρήση . Οχι βοηθητική. Το αντιμετώπισα στη αρμόδια ΔΕΗ για τα Βίλια Αττικής . Ρωτήστε πριν προσπαθήσετε να εξασφαλίσετε την έκπτωση 0,50 του βοηθητικού στον πελάτη σας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.