Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Απαλακτικό από άδεια εγκατάστασης και λειτουργίας


katemar

Recommended Posts

Καλησπέρα

 

Απαλλακτικό από άδεια εγκ/σης και λειτουργίας παίρνουν τα επαγγελματικά εργαστήρια χαμηλής όχλησης με κινητήρια ισχύ<22kw και θερμική <50kw σύμφωνα με 3325. κάπου άκουσα οτι πρέπει η κινητηρια ισχυς <5kw. που αναφέρεται αυτό και για ποιες περιπτώσεις? έχω μπερδευτεί

 

Για την μετάφραση του τίτλου από greeklish σε Ελληνικά, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

o 3325 κάπου αναφέρει νομίζω για 4 KW και όταν δεν κάνει μεταποιηση, αλλά παρέχει υπηρεσίες (π.χ. καφεκοπτείο).

 

Αυτά δεν αδειοδοτούνται καθόλου, ούτε περνούν διαδικασία απαλακτικού.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Στη περιπτωση της απαλλακτικης , τι δικαιολογητικα χρειαζονται απο εμας τους μηχανικους?

Μου εχει τυχει μια περιπτωση με οδοντοτεχνικο εργαστηριο.

Που πρεπει να απυθυνθω?

Link to comment
Share on other sites

Πας πρώτα πολεοδομία για να κάνεις μια αίτηση για βεβαίωση χρήσης γης και πέρνα και από τη διεύθυνση ανάπτυξης να σου δώσουν ένα έντυπο που έχει αναλυτικά όλα τα υπόλοιπα δικαιολογητικά...

Edited by panbak
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το οδοντοτεχνικο εργαστήριοαδειοδοτείται κανονικά και δεν πέρνει απαλλακτικό, τουλάχιστον στην Περιοχή Αττικής

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Κάποια απάντηση για το παραπάνω;

 

Έχω άδεια οδοντεχνικού (από Πολυτεχνείου) που λήγει, αλλά τώρα είδα από site Περιφέρειας δικαιολογητικά που απαιτούνται για οδοντοτεχνικό εργαστήριο από Δ/νση Δημόσιας Υγείας της Περιφέρειας (Υγιεινομικό)

Βέβαια στο δικαιλογητικό νο.7 αναφέρει: Δήλωση απαλλαγής από άδεια εγκατάστασης θεωρημένη από Δ/νση Ανάπτυξης Περιφέρειας

 

Μήπως παλαιότερα δεν υπήρχε απαίτηση για Υγιεινομικό και χρειάζεται τώρα;

Πρόκειται για ανανέωση άδειας. 

2737_dy12_v3.doc

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.