Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εκτιμητής ακινήτων


nk

Recommended Posts

21 ώρες πριν, Pavlos33 said:

Aν με τη φράση "να ανοίξω λογαριασμό" εννοείς να υπογράψεις σύμβαση ως εκτιμητής εξωτερικός συνεργάτης, ισχύει ότι λέει ο συνάδελφος. Πλέον χωρίς πιστοποίηση δεν υπάρχει  καμία πιθανότητα. Η εταιρία που αναφέρεις, αν είναι εκτιμητική εταιρία και έχει ενδιαφέρον συνεργασίας έχει αυτή τη δυνατότητα και θα φέρει την αποκλειστική ευθύνη των εκτιμήσεων που αναλαμβάνει.

Εννοώ να ανοίξω λογαριασμό στο σύστημα της Τράπεζας σαν μη πιστοποιημένος και να υπογράφει ο προϊστάμενος που είναι πιστοποιημένος, με όλα τα στοιχεία της εταιρίας αλλά το account να είναι στο όνομα μου.

Edited by xaxaxnoulis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 161
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν μου επιτρέπεις η έκφραση που χρησιμοποιείς είναι λίγο αδόκιμη, διότι ο λογαριασμός παραπέμπει σε κάτι διαφορετικό από την ιδιότητα. Επί του  προκειμένου ισχύει ότι η σύμβαση έργου θα γίνει με την εκτιμητική εταιρία και αν δεν υφίσταται τέτοια, θα γίνει με το φυσικό πρόσωπο που είναι πιστοποιημένος. Αυτό που σκέφτηκες δεν γίνεται διότι η τράπεζα θέλει αυτός με τον οποίο υπογράφει τη σύμβαση να υπογράφει τις εκτιμήσεις και φυσικά να έχει και την ευθύνη. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα σε όλους.

Θέλω να ρωτήσω εάν κάποιος από το φόρουμ έχει δώσει εξετάσεις πιστοποίησης εκτιμητών μέσω της Peoplecert.Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με τα θέματα που πέφτουν ή οτιδήποτε άλλο θα μπορούσε να φανεί χρήσιμο για τις εξετάσεις όπως για παράδειγμα παλαιότερα θέματα εξετάσεων. Έχω εκτιμητική εμπειρία αλλά επειδή είναι μεγάλη οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν πολύτιμη.

Ευχαριστώ πολύ.

* μεγάλη η ύλη

Link to comment
Share on other sites

Στο φόρουμ του συλλόγου υπάρχουν αυτές οι πληροφορίες που ζητάς.

https://avag.gr/διασυνδέσεις-σ-εκ-ε/

Τουλάχιστον υπήρχαν στο παλιό site . Στο καινούργιο δεν ξέρω αν τα κράτησαν.

Πάρε και ένα τηλ. στον σύλλογο. Θα σε βοηθήσουν.

Υπάρχει τελικά εδώ: https://avag.gr/εκπαιδευτικό-υλικό/

 

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σαν ανεξαρτητος πιστοποιημενος εκτιμητης τι τιμες συνηθως παιζουν σε ιδιωτη για ενα διαμερισμα;

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, riki said:

... τι τιμες συνηθως παιζουν ....

 

1.000.000€

και δεν παίζουν τιμές Μηχανικών στο Δημόσιο φόρουμ

 

(βάζε τόνους στο κείμενο σου. Είναι υποχρεωτικό από τους κανόνες)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.