Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λάθος στον υπολογισμό προστίμου στο πρόγραμμα ΤΕΕ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΤΕΕ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΔΟΜΗΣΗΣ 57,65Μ2 ΕΒΑΛΑ 5765 ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ 520.000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΒΟΛΟ 6000. ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΕΝΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΡΧΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ?

 

 

 

 

Αν και καταλαβαίνω την αγωνία του προβλήματός σου σε παρακαλώ να μη γράφεις με κεφαλαία γιατί απαγορεύονται.Αν μπορείς χρησιμοποίησε το Edit για να τα διορθώσεις.Ευχαριστώ. Manolis gon.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος, αν δεν πάει ο πελάτης να πληρώσει το παράβολο παραμένει σε αυτό το στάδιο η δήλωση και φαντάζομαι ότι δεν έχει κυρώσεις. ( πάρε ένα τηλ στο τεε για σίγουρα)

και υποθέτω ότι κάνεις νέα δήλωση με τα σωστά πλέον τετραγωνικά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια πειτε και σε μενα κατι...

εχω ηδη υποβαλει τη δηλωση και εχουν πληρωθει τα παραβολα, θελω ομως να διορθωσω καποια στοιχεια οπως την Τ.Ζ. παταω να μου υπολογισει ξανα το προστιμο αλλα δεν γινεται...τι κανω σ' αυτη την περιπτωση???

Link to comment
Share on other sites

Προς το πάρον μάλλον τίποτα!

Ας ελπίσουμε ότι θα διορθωθεί άμεσα το πρόβλημα, ενόψει και της δημοσίευσης της τροπολογίας.

Link to comment
Share on other sites

Βιάζεται για μεταβίβαση;

Τι να πω, δε φταίω εγώ... :sad:

Γι' αυτό ανέφερα την τροπολογία- είναι το πρώτο πράγμα που πρέπει να διορθωθεί στο σύστημα...

Link to comment
Share on other sites

Σημείωση 1:

Όσο μια δήλωση βρίσκεται σε φάση ΑΡΧΙΚΗΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ δεν τρέχει τίποτα, όσα "λάθη" κι αν έχουν γίνει.

Αδιαφόρησε γι' αυτή. Φτιάξε μια καινούργια με τα σωστά και στείλτη.

 

Σημείωση 2:

Αλλαγές στις δηλώσεις μπορούμε να κάνουμε στη φάση της ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΥΠΑΓΩΓΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Τελικά βρήκα τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις..

Αλλαζουμε τα στοιχεία και επιλέγουμε "υποβολή δήλωσης"... τότε βλέπουμε ότι αναφέρει "τρέχοντα πρόστιμα" και "πρόστιμα μετά την υποβολή" οπότε τουλάχιστον σ'αυτο είμαστε ΟΚ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι σε φάση "προσωρινής υπαγωγής". αλλα ο πελάτης έχει πληρωσει τα πρόστιμα, που είναι μεγαλύτερα από τα πρόστιμα που θα πλήρωνε αν εμπαιναν σωστά οι συντελεστες. Υπάρχει περίπτωση επιστροφης?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.