Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Κακές διαιτησίες εις βάρος όλων;

 

ή εις βάρος όλων, πλην γαύρων κλπ πάλαι ΠΟΚ;

 

γιατί σύμπτωση επαναλαμβανόμενη (15+ χρόνια)... παύει να είναι σύμπτωση!

Link to comment
Share on other sites

χρήστο συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου

και μην πει κανείς τι φταίνε οι ομάδες και οι πρόεδροι που βάζουν τα λεφτά

αυτοί δυναμιτίζουν (βλέπε δηλώσεις Μαρινάκη χτες), αυτοί φτιάχνουν οπαδικούς

στρατούς (βλέπε Κόκκαλη). δεν έχεις απαιτήσεις από το παιδί με την κατεστραμμένη ζωή που απλά πάει στο γήπεδο να σπάσει από τους υποτίθεται μορφωμένους έχεις

 

υ.γ. δεν είμαι αντιολυμπιακός, όλες οι ομάδες τα ίδια κάνουν απλά λόγω ημέρας χρησιμοποιώ αυτόν

 

edit:

@ qmd

και επί παντοδυναμίας "καπετάνιου" και "τίγρη" τα ίδια γίνονταν απλά ο ολυμπιακός το παράκανε και χάλασε την "επετηρίδα"...

 

edit 2:

άτομα σαν τον Βαλβερδε δεν τους αξίζει να βρίσκονται εκεί που βρίσκονται

μπράβο του ΚΥΡΙΟΣ

Link to comment
Share on other sites

@qmd: δεν θέλω να ασχοληθώ με τις αδικίες της διαιτησίας γιατί στην τελική όποια ομάδα είναι πεντακάθαρη και θεωρεί ότι αδικείται συνεχώς μπορεί κάλλιστα να αποχωρήσει από το πρωτάθλημα σε ένδειξη διαμαρτυρίας. Επαναλαμβάνω όμως ότι όλες, σχεδόν, οι ομάδες έχουν ευνοηθεί κατά καιρούς από την διαιτησία.

 

Ρε συ chris δεν έχει οργανωμένους οπαδούς η Μπαρτσελόνα, η Ρεάλ, η Άρσεναλ, η Μάντσεστερ, η Λυόν; Γιατί σε εκείνα τα γήπεδα χαίρεσαι να μπαίνεις και να ευχαριστιέσαι το όποιο ποδόσφαιρο βλέπεις; Βέβαια η Αγγλία, προς τιμήν της, όταν είδε ότι παράγινε το κακό με τους οπαδούς δεν περίμενε καμία FIFA και καμία UEFA να επιβάλλει ποινές. Μόνη της αποφάσισε πενταετή αποκλεισμό. Το αποτέλεσμα είναι γνωστό σε όλους...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για μένα το αντίδοτο στα "εξαγορασμένα κοράκια" είναι μόνο τα "τρομοκρατημένα τοιαύτα".

Απόδειξη οτι στη παντοδυναμία του "καπετάνιου" που φύσαγε τον παρά, ο "τίγρης" ίσιωνε συμπεριφορές κορακιών, και πήρε 3 κούπες, όχι φυσικά με φράγκα που ούτως ή άλλως δεν διέθετε τότε...

Συμπερασματικά και το καρότο και το μαστίγιο μπορούν να φέρουν τα επιθυμητά αποτελέσματα... εξαρτάται τι μέσα διαθέτει καθένας.

Link to comment
Share on other sites

cna αυτό λέω και εγώ

η barcelona δεν χρησιμοποιεί τους φιλάθλους για να φτιάξει στρατό όμως

 

αν είχαμε κράτος και του αφαιρούσε του ολυμπιακού τώρα 20 βαθμούς (και σε όποια άλλη ομάδα κάνει τα ίδια) και έχανε το champions league να δεις πως θα έκλαιγε ο μαρινάκης το εκατομμύρια που έβαλε στην αρχή της χρονιάς

τι λες? θα ξαναγίνονταν επεισόδια?

ακού εκεί δήλωση: μπήκαν λέει 5-10 παιδιά στο γήπεδο από χαρά να πανηγυρίσουν τη νίκη και ουσιαστικά την κατάκτηση του πρωταθλήματος

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι ούτε ολυμπιακός ή παναθηναικός

κάποτε ήμουν αεκ (πλέον δεν πολυασχολούμαι)

 

για το ντέρμπι μίλησα με φίλους και γνωστούς ολυμπιακούς

 

οι φίλοι μου είπαν ότι κακώς κέρδισαν τον αγώνα και ότι καλύτερα να το έχαναν

το ματς αφού και πάλι θα κέρδιζαν το πρωτάθλημα χωρίς να τους κατηγορούσαν

για κάλπικο πρωτάθλημα

 

οι γνωστοί μου είπαν καλώς το κέρδισαν και ότι είναι καλύτερη ομάδα κτλ....

σαν τις δηλώσεις του μαρινάκη ένα πράγμα

 

είμαι περήφανος τελικά για την ικανότητά μου να ξεχωρίζω τους φίλους από τους γνωστούς

 

τέλος έχω να πω ότι πέρα από την καζούρα και το πείραγμα που μπορεί να κάνει

ένας φίλαθλος σε ένα άλλο όταν κερδίζει ένα αγώνα, αν σε σοβαρή κουβέντα δεν μπορεί να παραδεχτεί ότι καλώς ή κακώς κέρδισε έναν αγώνα, να

αποδεχτεί δηλαδή την αλήθεια για κάτι τόσο ανούσιο για τη ζωή μας που είναι

ένας αγώνας ποδοσφαίρου δείχνει άνθρωπο ΑΝΑΝΔΡΟ

 

αν δεν μπορείς να παραδεχτείς ρε αδελφέ το αποτέλεσμα ενός αγώνα τότε κακώς φοράς παντελόνια. είσαι ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ

 

Εξαιρετική τοποθέτηση!!!

 

Για μένα αξιοπρεπείς ηταν μόνο ο προπονητής του Ολυμπιακού αρκεί να μη τα μασήσει αύριο.

Το αν θα πάρει το πρωτάθλημα ο Παναθηναϊκός δεν με ενδιαφέρει…

Ο λόγος είναι ότι αυτό που έβλεπα στην αρχή της σεζόν απλά δεν βλεπόταν.

Αλλά από την στιγμή που τον χθεσινό παιχνίδι κατά την γνώμη μου έπρεπε να το κερδίσω και όχι γιατί έπαιξα καμία σπουδαία μπάλα απλά γιατί αυτό ήταν το σωστό….έπρεπε να το κερδίσω. Αντί αυτού το κερδίζει κάλπικα εξαιρετικά προκλητικά ένας τύπος σαν τον Μαρινάκη.

Το χειρότερο φυσικά είναι ο φανατισμός που γράφω παραπάνω που συνήθως διακρίνει κανείς σε πιτσιρικάδες αλλά ακόμα και σε μεγαλύτερους. Τον φανατισμό τον θεωρώ επικίνδυνο είτε πολιτικά είτε θρησκευτικά είτε κοινωνικά όπου συνήθως το δημιουργεί το σύστημα για να αυτοεξυπηρετείτε και βασίζεται στην προπαγάνδα και την παραπληροφόρηση. Οσο πιο κουτός είναι κάποιος τόσο πιο πολύ την τρώει.

Αποτέλεσμα αυτού να δημιουργείς ανθρώπους που τους δείχνεις το φεγγάρι και αυτοί να κοιτάνε το δάχτυλο.

 

Φυσικά σε καμιά περίπτωση δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει τίποτα…

Θεωρώ ότι σαν κοινωνία δεν είμαστε ακόμα έτοιμοι για τέτοιες αλλαγές.

Παρακολουθούσα του πολιτικούς που ήταν στο γήπεδο και σήμερα δεν άκουσα κανένα σχόλιο.

Και το χειρότερο για μένα ξέρετε πιο είναι;

Ότι για να πάρω πρωτάθλημα θα πρέπει να γίνω Ολυμπιακός.

Αυτό δηλαδή που έκανε πέρσι ο Πατέρας …

Μπορεί να μην το έκανε τόσο τρανταχτά και προκλητικά αλλά στην ουσία με τον ίδιο τρόπο δρούσε.

Πολλοί λένε ότι μόνο έτσι μπορούσε να αντιπαρατεθεί σε ένα καθεστώς το οποίο έχει εδραιωθεί πολλά χρόνια τώρα…

Από την κατάφορη αδικία εις βάρους της Αεκ με το πρωτάθλημα της ντροπής στα χαρτιά και και και….

Ουσιαστικά για μένα έχουν απαξιωθεί πολλά πρωταθλήματα του Ολυμπιακού αν και πολλά από αυτά τα άξιζε αλλά καλά να πάθει.

Εμένα με πονούσε όταν μου έλεγαν επί εποχής Βαρδινογιάννη ότι δεν παιζόταν καθαρά το πρωτάθλημα.

Ευτυχώς βρέθηκε ο Κοκκαλης να κάνει τον ολυμπιακό την πιο ανέντιμη ομάδα στην συνείδηση του κόσμου …Το έργο του το ακολουθεί κατά πόδας ο Μαρινάκης και μάλιστα πιο μπακάλικα.

Πολλοί λένε ότι η ιστορία μένει….

Οι ιστορία όμως μένει και σε κάποια σημεία είναι ιδιαίτερα προκλητική…

Εχουν περάσει 20 χρόνια από την εποχή Γ. Βαρδινογιάννη αλλά η ιστορία του έχει μελανά σημεία και μεταφέρεται από γενιά σε γενιά.

Του Κόκκαλη πιστεύω είναι τα μελανότερα και ο Μαρινάκης κατάφερε μέσα σε μερικά 24ωρα να αυτό εξευτελιστεί.

Επίσης με ενοχλεί ότι περιμένουμε σαν μεσσία κάποιον εφοπλιστή να αντιπαρατεθεί στον απέναντι εφοπλιστή.

Link to comment
Share on other sites

@qmd το θέμα είναι πόσες κούπες θα σηκώσει η κάθε ομάδα ή να διορθωθούν τα στραβά του ποδοσφαίρου συνολικά; Προσωπικά ΠΑΟΚ είμαι αλλά να τον χ...ω τον κάθε πέτσινο τίτλο όπως και αν προέλθει (λάδωμα, τρομοκρατία κλπ). Στην τελική θα μπορέσω ποτέ να πάω στο γήπεδο τον γιο μου να δει από κοντά κάποιον αγώνα; Όχι! Ε, τότε τί να τα κάνω τα πρωταθλήματα και τις κούπες;

Link to comment
Share on other sites

@ aithilenio

φίλε μου πολλά από αυτά που λες εσύ και οι περισσότεροι εδώ μέσα είναι σωστά

παρ'όλα αυτά όμως πέφτετε στην παγίδα να εστιάσετε σε διαιτησίες και σχετικά

 

έχω φύγει εδώ καιρό από το τριπάκι να υποστηρίξω την ομάδα μου

 

το βλέπω καθαρά σαν προιόν.είμαι πελάτης τους. πουλάνε καλή μπάλα θα τους

πληρώσω να πάω να ξεσκάσω να τους δω και να περάσω ωραία

 

δεν πουλάνε καλή μπάλα δεν πάω καθόλου στο γήπεδο και δεν έχω κανένα

πρόβλημα αν στησουν το πρωτάθλημα ολόκληρο με διαιτησία

ας πάρουν τα λεφτά από τους χαζούς που τους πληρώνουν

 

αυτό όμως που με ενοχλεί είτε πάω είτε δεν πάω γήπεδο είναι η βία

και οι συμπεριφορές που την προκαλούν

 

και κίνδυνος για την υγεία των ανθρώπων υπάρχει και δυσφήμιση για την ελλάδα

 

φάνηκαν όλοι ανάξιοι των περιστάσεων

(μόνο ο αξιοπρεπέστατος προπονητης του ολυμπιακού ξεχώρισε με το ήθος του)

Link to comment
Share on other sites

cna ο chrisven έδωσε τη σωστή διάσταση του ζητήματος. -20 βαθμοί και αντίο c.l. και έσοδα...

Αυτό όμως απαιτεί θεσμούς σοβαρούς που εφαρμόζουν ίδιο δίκαιο σε μικρούς και μεγάλους και όχι επιλεκτικά ανάλογα με το στρατό οπαδών/ψηφοφόρων και τα φράγκα που διαθέτει ο κάθε πρόεδρας...

Αφού λοιπόν οι θεσμοί δεν εφαρμόζουν το δίκαιο ισότιμα και παντού, φοβάμαι οτι καραδοκεί δυστυχώς η αυτοδικία ως ύστατο μέσο εξισορρόπισης των πραγμάτων...

Προσωπικά δεν τα υιοθετώ όλα αυτά, αλλά ως χαμουτζής μπαοκτσής και γω, καταννοώ τις αντιδράσεις που πυροδοτούνται από τους κάλπικους τίτλους του αθηναϊκού κατεστημένου...

Link to comment
Share on other sites

qmd εγώ φοβάμαι ότι αν δεν δοθεί ΣΚΛΗΡΟΤΑΤΗ τιμωρία τώρα

αυτοί οι δύο ΟΣΦΠ και ΠΑΟ θα σφαχτούν την επόμενη φορά που θα βρεθούν

 

έτσι είναι -20 ο ολυμπιακός για τα επεισόδια

-20 ο παο για ανάλογες περιπτώσεις

-20 η αεκ για την είσοδο των οπαδών στο κύπελο με παο

-20 o παοκ για τα έκτροπα στην τούμπα

 

ούτε ευρώπη ούτε playoff

να σου πω εγώ μετά πως βάζουν μυαλό

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.