Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Όλα καλά ρε συνάδελφε αλλά το τελευταίο ποιηματάκι τί το ήθελες; Δεν υπάρχουν άλλα πράγματα για να θυσιαστεί κανείς; Πρέπει να είναι για ομάδες-εταιρίες; Η εποχή που η κάθε ομάδα ταυτίζονταν και με μια ιδέα έχει περάσει ανεπιστρεπτί...

 

Επετρεψε με να διαφωνησω. Δεν ξερω τι ομαδα υποστηριζεις αλλα τοσο για μενα οσο και για τους λοιπους συναρειανους μου, ο ΑΡΗΣ μας ειναι ιδεα...

Κι ας εχω 42 χρονια να παρω τιτλο, κι ας με εριξαν 2 φορες στη Β' Εθνικη

(ενταξει, τη 2η επεσα ΚΑΙ αγωνιστικα αλλα καντε λιγο τον παραλληλισμο των καφριλικιων που εγινα το 2005 στο ΑΡΗΣ-ηρακλης με την εισοδο των οπαδων στον αγωνιστικο χωρο με τα προχτεσινα εκτροπα στο καραισκακη, συγκρινετε και την εξοντωτικη τιμωρια του ΑΡΗ με 6 κεκλεισμενων που γινανε 9 μετα, μηδενισμος και -3 με τα χαδακια που θα δεχτει το βουβαλοπαιδο οσονουπω),

πιστεψε με, τη στιγμη που θα σηκωνεται κουπα απο κιτρινομαυρα χερια στο μελλον (οποτε ειναι αυτο) θα νιωσω συναισθηματα που δεν τα χει νιωσει ποτε κανενας αλλος οπαδος σε αυτην την ξεφτιλισμενη χωρα...

Γιατι αυτος ο λαος που περασε τοσα, που αναγκαστηκε να αλλαξει οπως λεει ο συναδελφος πανθηρας παραπανω, για να προσαρμοστει στα "νεα" δεδομενα και να μη μεινει ενας κιτρινομαυρος γαυρος, τα αξιζει πραγματικα...

 

 

ρε inzaghi υπαρχουν ακομα αρειανοι εν ετει 2011?????Εγω νομισα οτι μονο σε μουσεια της Αιγυπτου με μουμιες *μπορεις να βρεις αρειανους, δεν ηξερα οτι υπαρχουν ακομα ζωντανοι :D

Αν ριξεις μια ματια και εκτος Ελλαδος (σ.σ. συνορων λεκανοπεδιου Αττικης) θα καταλαβεις αν υπαρχουμε η οχι...

Να σου θυμισω την εκστρατεια 25.000 Αρειανων με 300 πουλμαν στον περσυνο χαμενο τελικο του ΟΑΚΑ?

Ημουν κι εγω μεσα σε ενα απο αυτα...

Κι ας τον χασαμε...

 

ΑΡΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΟΛΗ Η ΓΗ ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΔΡΟΜΟΣ

Link to comment
Share on other sites

1.εγω ξερω φιλε οτι εδω στο γκυζη αυτη η επταετια ηταν πολυ δυσκολη αν ησουν γαβρος.Ποσο μαλλον εγω, που οχι μονο το εκρυβα, αλλα αναγκαζομουν να παιζω κ στην ομαδσ πολο του παναθηναικου, διοτι ηταν κοντα το κολυμβητηριο κ οι γονεις μου με ειχαν σκισει

 

2.Μην το πολυλες, ο μαρινακης ειναι νταβατζης απο τους λιγους.Κ οσο πιο δειλος ειναι ενας νταβατζης, τοσο πιο επικινδυνος ειναι.Εν πασει περιπτωσει εμενα δεν μου αρεσει καθολου η κατασταση οπως εγινε κ δεν συμφωνω σε ολα αυτα, ασε που σπαζομαι να νικαμε το βαζελο ετσι ανανδρα, ειδικα μεσα στο σπιτι μας.Εγω ειμαι φιλαθλος κ οχι οπαδος, ποτε δεν προκειται να γινω οπαδος, ουτε ημουν ποτε.Χεστηκα για το γαβρο αν ειναι να κανει business ο καθε τσογλανος, εμενα η χαρα μου ειναι να σπαζονται οι βαζελοι οταν χανουν ΚΑΘΑΡΑ απο το γαβρο, γιατι οι βαζελοι ειναι οι χειροτεροι σπασαρχιδηδες οταν νικανε το γαβρο, κ απο τετοια σου ειπα οτι ξερω, γκυζιωτης γαβρος ειμαι....:D

 

ρε inzaghi υπαρχουν ακομα αρειανοι εν ετει 2011?????Εγω νομισα οτι μονο σε μουσεια της Αιγυπτου με μουμιες *μπορεις να βρεις αρειανους, δεν ηξερα οτι υπαρχουν ακομα ζωντανοι :D

 

 

κατα πρωτον ΑΡΗΣ is everything and everywhere.8-)

 

κατα δευτερον κατσε καλα στην καρεκλα σου συμπολεμιστη zavi και ακου τα εξης.

 

: Eυαγγελος Μαρινακης. η εικονα που εδειξε προχτες και δειχνει γενικα στις καμερες δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα.

Μιλαμε για πολυ υψηλο επιπεδο και παιδειας και μορφωσης (ω ναι! κατσε στην καρεκλα σου..)

απο γνωστο μου στην Αθηνα και ιδιοκτητη εκδοτικου οικου σε πληροφορω οτι ο Μαρινακης ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ πελατες του με βιβλια οπως ποιητικες ανθολογιες , βιβλια ψυχολογιας κλπ (!!) και βιβλια για τον πιτσιρικα του οταν ηταν 7-8 χρονων (!!)

επισης σε πληροφορω οτι ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΕΙΝΑΙ...η Αννα Συνοδινου (!!) (η γνωστη εξεχουσα μορφη του θεατρου ...Ω ΝΑΙ!)

 

απιστευτο ε..;;

 

για να καταλαβεις οτι αυτα που δειχνουν μπροστα στις καμερες ειναι αναγκασμενοι να τα κανουν απο το συστημα και τις εκαστοτε καταστασεις και business..ειναι πολλα τα λεφτα ΑΡΗ.

ο ρολος που πρεπει να παιξει ο Μαρινακης ΩΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΕΙΝΑΙ :NTAHΣ ΜΠΡΑΒΟΣ ΚΑΦΡΟΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΟΥ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΤΑΙ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ..με καθε τροπο.διαιτητες αθλητικους δικαστες απειλες κλπ

 

Α Υ Τ Ο ακριβως κανει.-

 

υγ ο Μαρινακης φυσικα και στις δηλωσεις του μετα το ματς ηταν σκνιπα στα ουισκια...ουδεις μπορει να το αμφισβητησει αυτο.υπαρχουν εξαλλου και απειρες μαρτυριες απο τους VIPS του καραισκακη.

ολοι εχουμε γινει ζαντα..πολλες φορες..και μπορουμε να καταλαβουμε

--->

ΖΑΝΤΑ ο βαγγελακης

Link to comment
Share on other sites

@Inzaghi: αν πορωνόμασταν όλοι για άλλα πράγματα στο ένα δέκατο από όσο πορώνεστε/πορωνόμαστε για το ποδόσφαιρο αλλιώς θα ήταν τα πράγματα στη χώρα μας...(ΠΑΟΚτσης είμαι).

 

@armin: όλα αυτά που λες για την συμπεριφορά του κ. Μαρινάκη ως προέδρου του ΟΣΦΠ καταργούν τα υπόλοιπα σχετικά με την πνευματική του καλλιέργεια...:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε armin, κ ο κουγιας ειναι μορφωμενος και καλλιεργημενος, αλλα αν ειναι το συστημα αυτο που τον κανει καρναβαλο, τοτε εχουμε μπερδεψει ποτε ενας πρεπει να θεωρειται καρναβαλος κ ποτε οχι.

 

Η κοινη αντιληψη λοιπον λεει οτι οταν αλλαζεις προσωπικοτητα λογω συμφεροντων, τοτε στην πραγμστικοτητα εχεις ανισχυρη προσωπικοτητα.Ο μαρινακης δεν ειναι τιποτε αλλο απο ενα κοινο νταβατζη που μεγαλωσε κολυμπωντας στα λεφτα.Το γαβρο δεν τον πηρε για business, ετσι κ αλλιως ο σωκρατακος ξεζουμισε το γαβρο, το γαβρο τον πηρε για να βγαλει γουστα ως γαβρος ο ιδιος.Κατι σαν το Ντεμη ενα πραμα.

 

Αυτοι λοιπον οι ανθρωποι εμενα δεν μου αρεσουν.Κ οι συμπεριφορες νταβατζη δεν τιμανε κανενα.Για ποιο λογο π.χ. μιλησε για φουστες του σισε?

 

Ο γαβρος για μενα (σαν ιδεα) ειναι κοκκινοι λιμανανθρωποι που μολις δουν πρασινα ανθρωπακια αφηνιαζουν κ τους σκιζουν τη μητρα.Ενω δεν εχουν ιδεα απο μπαλα, μολις δουν πρασινη φανελα ευθυς αμεσως τους βγαινει το ταλεντο.Αυτη ειναι η ιδεα του γαβρου για μενα, κ ετσι μου αρεσει κ τρελοκαβλωνω οταν ο γαβρος στ αληθεια παιζει μπαλα.Αλλα εδω κ πολλα χρονια ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΛΑ.

 

Ολα τα υπολοιπα ειναι περιττα.Αν θελεις, παμε μια βολτα μαζι οταν κατεβεις αθηνα, να σου δειξω νταβατζηδες αποφοιτους του harvard, οου σου κλεινουν το σπιτι στο δευτερολεπτο, κ μετα πες μου εσυ οτι τους αναγκαζει το συτημα.*

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, έτσι όπως έχει γίνει το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα και μετά τα γεγονότα του Σαββάτου, προτείνω την κατάργηση του επαγγελματικού ποδοσφαίρου :P

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς θα πρέπει να ζητήσω μια συγνώμη από τον Τοπογαύρο.

Αν και έχεις κάνει πολλά πόστ δεν σε γνώριζα μιάς και εμένα με ενδιαφέρουν τα μηχανολογικά.

Ετσι λοιπόν σε γνώρισα μόνο από τα πόστ καζούρας που μας έκανες.

Απόρησα…Μα τι στο καλό….δεν μπορεί να μας λέει χοχοχοχο και ουσία μηδέν.

Την ουσία την έγραψες στο τελευταίο σου πόστ και αυτή συγκρατώ.

 

Αλλά μας την βγήκε με κόκκινο Zabi και μας ζάβωσε τελείως.

Καταρχάς προσβάλεις βρίζεις και απορώ πως οι υπόλοιποι σε ανέχονται….

 

Ειμαι γαυρος κ μου τη σπανε οι βαζελοι.Προχθες ντραπηκα για τη νικη της ομαδας μου κ για τη συμπεριφορα του κοσμου απεναντι σε αθλητες.Αλλα κανενα βαζελο δεν τον εχω ακουσει να ντρεπεται για την περιοδο 1988-1994....γιατι ετσι ειναι οι βαζελοι, ειναι καθαρματα.Τους αξιζει να επανιδρυθει η ΝΟΠΟ(βαζελοι που σκοτωναν στο ξυλο βαζελους), μπας κ τους βαλει λιγο μυαλο, αλλα δυστυχως απο τα 29 ιδρυτικα μελη μονο ενας ζει σημερα.

 

Ο γαβρος για μενα (σαν ιδεα) ειναι κοκκινοι λιμανανθρωποι που μολις δουν πρασινα ανθρωπακια αφηνιαζουν κ τους σκιζουν τη μητρα.Ενω δεν εχουν ιδεα απο μπαλα, μολις δουν πρασινη φανελα ευθυς αμεσως τους βγαινει το ταλεντο.Αυτη ειναι η ιδεα του γαβρου για μενα, κ ετσι μου αρεσει κ τρελοκαβλωνω οταν ο γαβρος στ αληθεια παιζει μπαλα.Αλλα εδω κ πολλα χρονια ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΛΑ.

 

Η παραπάνω φράση σου δεν απέχει και πολύ από το …

Είμαι άσπρος και μου την σπάνε οι μαύροι…που αντιπροσώπευε η ΝΟΠΟ.

Φίλέ είσαι πωρωμένος βγάζεις μίσος στα πόστ σου.

Μία μας τα λες σούπα και μία κοτόσουπα.

Ξέθαψες τα φασιστόμουτρα της ΝΟΠΟ 25 χρόνια πριν για να μας πεις τι;

Ότι καλά κάνετε εσείς τώρα γιατί πριν 25 χρόνια υπήρχαν 300 φασίστες στον Παναθηναϊκό;

Μας είπες πως πέρασες δύσκολα παιδικά χρόνια… Λες και αν ένας βαζέλος ζούσε στο Ρέντη ή στο λιμάνι θα διατυμπάνιζε ότι είναι Παναθηναϊκός....

Μας είπες ακόμα για τον Βαρδινογιάννη και ότι κανένας βάζελος δεν ένιωθε ντροπή.

Προφανώς δεν διάβασες τα πόστ μου παραπάνω. Διάβασε τα…

Διάβασε ακόμα με προσοχή το πόστ του BAS που σου μιλάει με στοιχεία και όχι αηδίες.

Αν θεωρείς ότι ο Παναθηναϊκός την εποχή του Zaets του Σαραβάκου και των λοιπόν δεν δικαιόυτο κανένα πρωταθλήματα οκ πάσο….

 

Φυσικά η έπαρση του Βαρδινογιάννη τότε ενοχλούσε. Την έφαγε στον κώλο όμως όταν έκανε την παρακάτω δήλωση

Ποτέ πρωτάθλημα στον Πειραιά.

Τον ξέσκισε ο Κόκκαλης……………………………

Γιατί τον ξέσκισε;

Γιατί είχαν μία μεγάλη διαφορά…..

Ο ένας την είχε δεί καπετάνιος νταής και ότι η Ελλάδα του ανήκει αλλά ο άλλος είχε την είχε δει όλα αυτά μαζί και κάτι παραπάνω…..

Ηταν βρώμικος…. Πολύ βρώμικος και πολύ ύπουλος για μένα.... Και πολιτικά και αθλητικά και ηθικά…

Τόσο βρώμικος που κατάντησε μία μεγάλη μερίδα Ολυμπιακών να ξεχάσει τις λαικές ρίζες που αντιπροσωπεύανε να τρώνε τις 4αρες από την Αεκ αλλά στο τέλος να χαίρονται που παίρνουν το πρωτάθλημα στα χαρτιά.

Η απόλυτη ξεφτίλα.

Σε αυτές τις λαικές ρίζες έπαιξαν πολύ ωραία και τα λαικά κόμματα και να τα χαμπάρια μας τώρα.

Αυτός είναι ύπουλος φασισμός φίλε μου και τον φοβάμαι περισσότερο από τους ηλίθιος της ΝΟΠΟ .

Φυσικά αυτά δεν συμβαίνει μόνο στον Ολυμπιακό.

Υπάρχει και στον Παναθηναικό μία μεγάλη μερίδα που ζητάνε τον δικό τους Κόκκαλη για να εκδικηθούν.

Και εδώ μπαίνει το δίλημμα….

Αξίζει να ασχολείσαι;

Οσο για το ποιος διέλυσε την ΝΟΠΟ πάλι κάνεις λάθος….

Την διέλυσε ο Βαρδινογιάννης…

Απορώ πως πιστεύεις ότι η αστυνομία θα έμπαινε στα σπίτια και θα τους μάζευε αν δεν υπήρχε συγκατάθεση των Βαρδινογιαννέων.

Όπως μετά από χρόνια διέλυσε και τους συνδέσμους και τους έκανε εχθρούς του. Εδώ πρέπει κάποιος να αναγνωρίσει ότι είχαν τα άντερα να το κάνουν….

Φυσικά ο Κόκκαλης δεν τους έκανε εχθρούς αλλά τους τάισε κουτόχορτο και πολλούς από αυτούς τους έκανε στρατό του.

 

Προσωπικά θεωρώ τον Κόκκαλη ότι το πιο αρρωστημένο υπήρξε στο Ελληνικό ποδόσφαιρο αλλά και στον πολιτικό χώρο…….

Μπορεί κάποιους από εσάς να σας έκανε περήφανους. Προσωπικά χέστηκα για τέτοια περηφάνια.

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε οι γάβροι είπαν κάτι για τον Τζόρβα κ το περσινό ματς, μήπως να

λίγο παραπάνω για το παρελθόν ... ;
Link to comment
Share on other sites

aithilenio ουτε εσυ φαινεσαι να εχεις καταλαβει την ουσια των δικων μου ποστς, οποτε δεν εχει κ πολυ νοημα να συνεχισουμε ην κουβεντα.

 

Οσο για την Αεκ, ας επιστρεψουν το χρεος τους προς το ελληνικο δημοσιο κ μετα να τολμησουν να μιλανε για πετσινα πρωταθληματα (που πετσινο ηταν κ αυτο, δεν το αρνουμαι, απλα αυτοι δεν εχουν ΚΑΝΕΝΑ δικαιωμα να μιλανε, ηδη τους εγινε ΤΕΡΑΣΤΙΑ χαρη μονο κ μονο που τους αφησαν να παιξουν α εθνικη)

Που ολοκληρα 45 εκατομμυρια ευρω χαριστηκαν για τα μπουτια της Βανδη, που ο ιδιος ο συζυγος της την εξεδιδε για να κρατησει την "ομαδαρα" του στα γηπεδα.

 

Κανεις δεν σου ειπε επισης οτι μου αρεσει η βια στα γηπεδα, απορω πως ανεχομαι εγω εσενα λοιπον.*Κοιτα πρωτα πως αντιμετωπισε η διοικηση σας την περιοδο 1997-2003, τα χαλια σας και το "ποτε ξανα πρωταθλημα στον πειραια" κ μετα αναρωτησου την κατασταση που στρωσατε στο ελληνικο πρωταθλημα, για να εχετε κ εσεις το δικαιωμα να γκρινιαζετε.Γιατι μου φαινεται οτι το ξεχνατε.Εχετε κ εσεις την ιδια ευθυνη με το Μαρινακη.

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα τα λεω για να μην ξεχνατε το παρελθον σας, που και καλα τωρα ολα σας χαλασαν στο ελληνικο πρωταθλημα κ αποφασισατε να προσφυγετε στη φιφα......οπως στρωσατε, ετσι θα κοιμηθειτε, λουστειτε το κ ας αλλαξουν ολοι μαζι τακτικη, μπας κ καταφερουμε ποτε να πηγαινουμε με τα παιδια μας στο γηπεδο.Εγω θα ντυνω το παιδι μου στα κοκκινα, εσυ στα πρασινα, θα καθομαστε διπλα διπλα κ δενθα αανοιγει ρουθουνι.Αλλα αυτα ειναι πολυ μακρυα φιλε.....*

Link to comment
Share on other sites

Αν ο πρόεδρας μαρινάκης ήταν μεμονωμένο φαινόμενο στο χώρο των γάυρων δεν θα υπήρχε κάποιο ζήτημα για τη σούπαλιγδα.

Το θέμα απ΄ότι φαίνεται είναι οτι δυστυχώς εκπροσωπεί νοοτροπίες πλειοψηφικές σε "αγριεμένες" περιόδους.

 

Υ.Γ. Παράλληλοι μονόλογοι ή άλλα λόγια ν΄αγαπιώμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.