Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Αυτό το συνοθύλευμα πιτσιρικάδων έχει ένα γήπεδο που δεν υπάρχει σε Ελληνικό σύλλογο ακόμα Ενώ το αθλητικό του κέντρο έχει ένα προυπολογισμό τεράστιο για ακαδημίες νεων ποδοσφαιριστών  και δεν ξοδεύει αλόγιστα για λεγεώνες ξένων παικτών Επίσης οι οπαδοί του παρόλο που η ομάδα τους έχει κατακτήσει τα πάντα σχεδόν δεν τρελαίνονται όταν καμία φορά χάνει η ομάδα τους Και πάλι συνήθως το διασκεδάζουν Έχει δε ένα τρόπο παιχνιδιού (ποδοσφαιρική σχολή) που δεν τον αλλάζει όσα χρόνια και να περάσουν αλλά τον βελτιώνει και τον προσαρμόζει στις εξελίξεις του ποδοσφαίρου Θα μπορούσε ο ΠΑΟΚ να κερδίσει αλλά το πιο λογικό ήταν αυτό που έγινε  Θέλουμε πολλά ψωμιά ακόμη για να πούμε κάτι άλλο  

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Αν έμαθα κάτι όσο ήμουν ενεργός ποδοσφαιριστής ήταν ότι ποτέ για μια ήττα ή για μια νίκη δεν έχει ευθύνη ένας μόνο παίκτης Μπορεί ειδικά στην νίκη να έχει ένα μερίδιο της ένα καλός παίκτης αλλά ειδικά στην ήττα ποτέ κανένας παίκτης δεν είναι απόλυτα υπεύθυνος , ακόμα και αν βάλει αυτογκόλ στο 95 ΄ Η ήττα είναι της ομάδας 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δε θα διαφωνήσω, αλλά μιλάω για αυτό που είδε χτές μέσα στο γήπεδο. Και τα πράγματα είναι έτσι όπως τα λέω.

 

Δε μπορούσα να γίνω πιο περιγραφικός. Ο αγιαξ αμυντικα ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ. Θα μου πεις, πότε είχε άμυνα ολλανδική ομάδα;  αλλα αυτοί ήταν απ'τα 'αγραφα. 

 

Τελος πάντων, για αλλη μια χρονιά, πάει τελείωσε. Για τον κλάους τι να πώ, βαρέθηκα να τα λεω εδώ και χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Μηδένα προ του τέλους κακάριζε αγαπητέ :) :) :)

 

Κρίμα για ΠΑΟΚ, πραγματικά 

 

Όσο για μας, ότι κι αν πούμε είναι λίγο....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ήττες και ήττες.. Ο ΠΑΟΚ απλά έχασε. Ο γαύρος ξεφτιλίστηκε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κοίτα, έτσι ειναι το ποδόσφαιρο. Απλά χθές νιώσαμε, πως είναι η "μικρή" ομάδα να φεύγει με το θετικο αποτέλεσμα. Οπως εχει νιώσει η ντορτμουντ, η φενερμπατχτσέ, η τοτεναμ, οταν πήρε η "μικρή" ομάδα ο ΠΑΟΚ τα θετικά αποτελέσματα τότε, με τη σειρά του.

 

Αλλα το πραγματικό κρίμα, ειναι για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Διότι με διαφαινόμενη ήττα σήμερα απο ΠΑΣ,ΑΕΚ χανουμε 2 ομάδες. ΚΑι τουλάχιστο αν περνουσαν παοκ ολυμπιακός, θα ταν σίγουρα στο ουέφα. Ενω τώρα...ποιός ξέρει.

 

Πάνε και τα 30 μύρια του τσουλου, αυτό που το πας;;;

Link to comment
Share on other sites

Ε και πέρυσι που τα τσέπωσε ο Βαγγέλας τι έκανε ; 

 

Επένδυσε μήπως στην ομάδα ;

 

Καλύτερα μάλλον που έγινε έτσι, γιατί αν έμπαινε καμιά στραβοκλωτσιά κατά λάθος μέσα χτες, σήμερα θα βλέπαμε πρωτοσέλιδα για Κριστιάνο και Μέσι, και ότι η ομάδα κατέβαλε Πύρρειο νίκη, και θα τα κουκουλώναμε, όπως κάνει το γατί μου... 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αν είχατε ένα Μπέργκ ή έναν Μαύρο στο ΠΑΟΚ θα έλεγα και εγώ το ίδιο για τον Αθανασιάδη Αλλά όταν είναι ο μόνιμος σκόρενς σου ακόμα και όταν παίρνεις έναν Μπερμπάτοφ , μου ακούγεται παράξενα να κατηγορείται ένας παίκτης επειδή έχασε δυο τετ τατετ ότι σε αυτόν οφείλεται η ήττα Αν τα έβαζε όλα δεν θα ήταν στο ΠΑΟΚ αλλά στην Ρεαλ ή στην Μπαρτσελόνα ενώ αν δεν έβαζε και αυτά που βάζει , θα τον είχα συμπαίκτη στην ομάδα μου εδώ στον ΑΟ Καρύστου

 

Ο ΠΑΟΚ έχασε συνολικά σαν ομάδα και αυτό όσο και αν μας ενοχλεί , ήταν και το πιο πιθανό σενάριο , άσχετα ότι θα μπορούσε και να περάσει αν ήταν λίγο πιο τυχερός 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τον Κλάους είναι πως από παιδί είχε ένα μόνο πράγμα, μία μόνο αρετή.

Να βάζει γκολ όταν δεν υπάρχει χρόνος να σκεφτεί. Αν σκεφτεί, θα κάνει λάθος....

Το κακό είναι πως δεν εξελίχθηκε και ειδικά τα τελευταία χρόνια που δεν είχε βασικό ανταγωνιστή.

Μπορεί να σε κάνει γκολ από το πουθενά και να χάσει τα άχαστα....

Αυτό είναι το ποδόσφαιρο βέβαια αλλά μερικές φορές λες "ε όχι και αυτό ρε Κλάους......"

 

Τέλος πάντων, δεν έγινε και το μεγάλο κακό.... Πάμε στο europa να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος μας....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.