Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

9 hours ago, Didonis said:

πήγες ποτέ να καθαρίσεις γήπεδο μετά από αγώνα της Νάπολη ?

Στη Fuorigrotta, εκεί δηλαδή που είναι και το San Paolo, ακριβώς απέναντι από το γήπεδο, βρίσκεται η σχολή. Έπρεπε να χτυπήσω πόρτα λες, να τσεκάρω μετά τους αγώνες;

Φαντάζομαι ότι κάτι τέτοιο ισχύει τόσο για  τα εντός όσο και για τα εκτός έδρας.

Edited by JohnnyHoliday
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, JohnnyHoliday said:

.... Έπρεπε να χτυπήσω πόρτα λες,.....

....

Μπα…. Δεν νομίζω, άσε που αν απλά κτυπούσες την πόρτα και δεν πήγαινες με τα συνεργεία καθαρισμού δεν θα έβλεπες τίποτα…

Πέρα απ’ αυτό και όσο αφορά την Νάπολη πόλη δεν την γνωρίζω καθόλου…. Ένα πρωινό για λίγες ώρες ήμουν απλά περαστικός και κατέβαζα καντήλια με την κίνηση στους δρόμους…

Αυτό λοιπόν που έγραψα για μακαρονάδες οπαδών της στα γήπεδα είναι γνώση από το Ολύμπικο της Ρώμης…

Συγκεκριμένα μετά τους αγώνες της Ρώμα με άλλες ομάδες πήγαιναν συνεργείο καθαρισμό. Περίπου 80 άτομα κάθε φορά. Χωριζόντουσαν σε ομάδες ανά 10 άτομα και καθάριζαν τμήματα σε όλες τις κερκίδες με τα καθίσματα κλπ.

Ξεκινούσε η βάρδια βραδάκι μερικές ώρες μετά τον αγώνα και τέλειωνε από τις 3-4 μετά τα μεσάνυχτα. Αν δεν επαρκούσε μια βραδιά συνέχιζε το επόμενο βράδυ….

Φοιτητές και μια παρέα μου από Ιταλούς μου είπαν για το νυχτοκάματο (που ήταν και καλό) και έχω πάει στον καθαρισμό 5 – 6 φορές….. και με το τέλος πηγαίναμε η παρέα μας πιάτσα Καβούρ που έβγαζε πριν βγει ο Ήλιος ακόμα κάτι υπέροχα κορνέτι.

Σε εκείνη λοιπόν την περίοδο έτυχε και αγώνας με Νάπολη και Ρώμα και το πέταλο που είχαν γεμίσει οι Ναπολιτάνοι πέραν όλων των άλλων είχαμε και μακαρονάδες κλπ.…

Οι υπόλοιποι που πήγαιναν αρκετό διάστημα πριν με είχαν ενημέρωση από πριν ότι αφού είχαμε Νάπολη θα το είχαμε αυτό διότι το είχαν πετύχει κι όλες τις άλλες φορές με τη Νάπολη….

(τώρα να γινόταν αυτό μόνο όταν έπαιζαν με την Ρώμα το θεωρώ απίθανο. Πιθανά με τα ιταλικά βίτσια ότι πίτσα ναπολετάνα μόνο με το νερό της Νάπολης είναι ορίτζιναλ οπότε όταν πάμε αλλού για αγώνα έχουμε προμήθειες μη χαλάσει το γούρι, δεν ξέρω να σου πω….)

Τέλος το ρεπορτάζ από την πηγή …..

(ωραίες εποχές και μνήμες)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

όταν  ο ανθρωπος ειχε ακομα 

Edited by ΝΙΚΟΣΤΡΙ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
3 ώρες πριν, tetris said:

με πανό από τους Φιλάθλους σαν αυτό   ....

κι εγώ Παναιτωλικός 

spacer.png

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.