Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Από 28 σε 36 Δόσεις! (Ενημέρωση)


Recommended Posts

Μέχρι τώρα (17 Νοεμβρίου 12:00) δεν έχει ενημερωθεί το Σύστημα Διαχείρισης Δηλώσεων Αυθαίρετων Κτισμάτων για την αύξηση του αριθμού των δόσεων από 28 σε 36. Μόλις δήλωσα ένα και ο υπολογισμός έγινε με 28 δόσεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι διοτι δεν εχει δημοσιευτει το ΦΕΚ του νεου νομου που προβλεπει την αυξηση των δοσεων συναδερφε.Ειναι κομματι του Νομου περι εκδοσης αδειων.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εσύ καλά τα λες και ας ακολουθηθεί η σωστή νομική διαδικασία. Αλλά... πόσο δυσκολο είναι να υπάρχει μια ειδοποίηση στο σύστημα, οτι δεν έχει αλλάξει ο αριθμός των δόσεων, από την στιγμή που έχει ανακοινωθεί επίσημα από την προηγούμενη βδομάδα.

 

Ήθελα απλά να ενημερώσω τους συναδέλφους.

Ευχαριστώ για την διευκρίνιση.

Link to comment
Share on other sites

το συστημα θα ετοιμαστει με ολες τις νεες ενημερωσεις....

 

1. δοσεις 36

2 για περιπτωσεις με εκδοση αδειας

3. με υπερβαση υψους χωρις υ.δ

 

και οτι αλλο χρειαζεται

Link to comment
Share on other sites

αποτι μουπανε στο τεε θα τα εχει ολα......τωρα γιατι εκτος αυτα που οριζονται στον νεο νομο περι εκδοσης αδειων δνε ταχε απο την αρχη.....ε για ναχουμε κατι νασχολουμαστε και μην νομιζουμε οτι θα γινει ευκολη η ζωη μας.......μην παμε απο τις 8 ωρες αναμονη στις πολεοδομιες στα 10 λεπτα αιτηση και τελειωσαμε και παθουμε καρδιακο :mrgreen:

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Ple , Οι ανακοινώσεις βγαίνουν όταν κάτι αλλάζει (επίσημα εννοείται) , δε βγαίνουν κάθε μέρα να λένε ότι "ούτε σήμερα άλλαξε κάτι".Μη τα θέλουμε όλα δικά μας.

Link to comment
Share on other sites

αποτι μουπανε στο τεε θα τα εχει ολα......τωρα γιατι εκτος αυτα που οριζονται στον νεο νομο περι εκδοσης αδειων δνε ταχε απο την αρχη.....ε για ναχουμε κατι νασχολουμαστε και μην νομιζουμε οτι θα γινει ευκολη η ζωη μας.......μην παμε απο τις 8 ωρες αναμονη στις πολεοδομιες στα 10 λεπτα αιτηση και τελειωσαμε και παθουμε καρδιακο :mrgreen:

Ειναι και αυτο κατι..τωρα που δεν μπορουμε να βρουμε πελατη για αδειες θα βγαινουν οι αδειες σε μια μερα.... :mrgreen: εγω θα τους το λεω σαν κινητρο!!βγαλε ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΙΑ ΑΔΕΙΑ ..ΜΠΟΡΕΙΣ!!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα μην το γελας......εχω αδειες που περιμενω να τις ριξω οταν ανοιξει το συστημα οχι τιποτα σπουδαια πραγματα κατι μικρης κλιμακας-ανακαινισης-ηχοπετασματων-αλλαγη οψεων-θερμομονωσης κτλ ....ο αλλος ηθελε να κανει μια ανακαινιση να εχει και αμοε ναναι τυπικος....μεχρι να βγει η αδεια περναγε 3μηνο στην καλυτερη....την ειχε κανει την ανακαινιση και αντε γεια αδεια.....

 

φανταζομαι μετα απο καμια 20αρια χρονια να μου λεει κανενας νεος συναδελφος....τι ηταν αυτες οι πολεοδομιες ? :grin: :grin:

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μ δείξει κάποιος το απόσπασμα που λέει ότι αλλάζουν οι δόσεις σε 36?γτ εγώ στη τροπολογία δεν έχω δει κάτι τέτοια στα άρθρα 49 κ 51 !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.