Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Βεβαίωση νομιμότητας


Recommended Posts

αντιγράφω από το έγγραφο της Κτηματολόγιο.ΑΕ 23-3-2012 με Α.Π 1129737 "προς λειτουργούντα κτηματολογικά γραφεία"

 

οπότε για μισθώσεις δεν απαιτείται βεβαίωση του Ν. 4014

post-3447-0-55454800-1335166704_thumb.jpg

Edited by DIMITRIS80
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ!

 

Μετά από απόδειξη ότι δεν είμαι ελέφαντας, δεν χρειάζεται βεβαίωση 4014.

 

Τελικά χρειάζεται 1) Ενεργειακό Πιστοποιητικό και 2) Ηλεκτρολογικό Πιστοποιητικό (έτσι το ζήτησε η ΔΕΗ), δηλαδή όλη τη διαδικασία με το μηχάνημα που ελέγχει την εγκατάσταση του κτιρίου, γιατί το ρεύμα είναι κομμένο.

Link to comment
Share on other sites

Παυλε 33 καλησπερα,

αυτο το εγγραφο του κτηματολογιου δινει απαντησεις σε πολλα ερωτηματα απο αυτα που αναφερονται καθημερινα στο φορουμ...

ειδικα η παρ. 9 και 10 για τις βεβαιωσεις...και το γιατι χρειαζονται 2....

Παρακληση εσυ που μπορεις....να το κατεβασεις ολοκληρο

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα!

Εχω ''καει'' απ' το πρωι να βρω απαντηση αλλα δεν βρηκα καπου, οποτε το ρωταω:

Θελω να βγαλω μια βεβαιωση νομιμοτητας για αδομητο αγροτεμαχιο που το μισο βρισκεται εντος και το αλλο μισο εκτος οικισμου.

Υπαρχει κατι που πρεπει να προσέξω??

Σκεφτηκα να βαλω την επιλογη ΝΑΙ στο εντος οικισμου και στην τεχνικη εκθεση να αναφερω οτι τοσα μ2 ειναι εντος οικισμου και τοσα εκτος!

Απλα θελω μια επιβεβαιωση πριν συνεχισω. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

η βεβαίωση σου έχει να κάνει με την ύπαρξη ή μη κτισμάτων στο γήπεδο. Το ακίνητο είναι ενιαίο και το ότι τμήμα του είναι εκτός οικισμού δεν είναι κάτι παράξενο. Αν για δικούς σου λόγους θες να αναφέρεις κάτι στις παρατηρήσεις-σχόλια μπορείς να το κάνεις. Πρακτικό νόημα δεν έχει στη περίπτωση αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα! Σαφως και το ακινητο ειναι ενιαιο αλλα επειδη δεν μου ξανατυχε τετοια περιπτωση, ηθελα να ειμαι σιγουρος οτι δε θα κανω κατι λαθος!

Ευχαριστω πολύ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ισως το μονο θέμα που μπορεί να προκύψει είναι ότι επειδή έχει τμήμα εκτός, ίσως να ζητηθεί εξαρτημένο τοπογραφικό.Αν υπάρχει ήδη, τότε κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kαλησπέρα παιδιά!Επειδή δεν μπορώ να βγάλω άκρη , για ενοικίαση σπιτιού άνω των 50 τμ , απαιτείται πιστοιποητικό ενεργειακής απόδοσης , βεβαίωση σύμφωνα με το ν.4014 , ή και τα δύο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.