Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Προδιαγραφές για ειδικά κτήρια?


wheelie

Recommended Posts

Μήπως έχει κανείς προδιαγραφές/απαιτήσεις/κανονισμούς για ειδικά κτίρια?

 

Παρατήρηση: Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι με σωστή ορθογραφία και με τόνους.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τι εννοείς ειδικά κτίρια

 

Ότι εννοεί και ο Κτιριοδομικός κανονισμός "ειδικά κτίρια" :wink: Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για γήπεδο χωρητικότητας 30000-40000 θέσεων.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι, είναι απλά τα πράγματα.... παίρνεις τηλ. τον κ. Σουφλιά (όχι εσύ, ο εντολέας σου) και σου φτιάχνει ότι ΓΟΚ και Κτιριοδομικό θέλεις....

Sorry για το χιούμορ, αλλά να, η παρατεταμένη ζέστη βλέπεις. Πάρε ένα τηλ. στη ΓΓΑ, διεύθυνση μελετών, θα σε κατατοπίσουν καλύτερα πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

ναι, για αυτό ρώτησα επειδή φαντάζομαι οτι κάθε κατηγορία ειδικών κτιρίων έχει διαφορετικές προδιαγραφές

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι, είναι απλά τα πράγματα.... παίρνεις τηλ. τον κ. Σουφλιά (όχι εσύ, ο εντολέας σου) και σου φτιάχνει ότι ΓΟΚ και Κτιριοδομικό θέλεις....

Sorry για το χιούμορ, αλλά να, η παρατεταμένη ζέστη βλέπεις. Πάρε ένα τηλ. στη ΓΓΑ, διεύθυνση μελετών, θα σε κατατοπίσουν καλύτερα πιστεύω.

 

Νομίζω ότι μόνο με την πίστη θα μείνεις φίλε μου paktomenos :wink: Η πρώτη μου ενέργεια ήταν να πάω στην ΓΓΑ και δυστυχώς το μόνο που έχουν αυτοί είναι προδιαγραφές για τους αγωνιστικούς χώρους. "Πόσο απέχει το σημείο του πέναλντυ από την γραμμή του άουτ, τι ακτίνα πρέπει να έχει ο κύκλος του κέντρου κτλ"

Link to comment
Share on other sites

http://www.sportsnet.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=2258:2008-04-23-11-12-35&catid=32:2008-04-18-12-48-54&Itemid=60

 

εδώ, γράφει ότι για οποιαδήποτε άδεια αθλητικής εγκατάστασης απαιτείται εγκριση από τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού

άρα έχουν κάποια Τεχνική Υπηρεσία ποιός άλλος θα κάνει τον έλεγχο

οι γυμναστές ;;;;;; (αλίμονό μας)

δεν τους ξαναπαίρνεις ένα τηλέφωνο να τους τρίξεις τα δόντια;;;;

 

επίσης τόσο ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΓΟ γίνεται ο εντολέας σου να μην έχει τη νομοθεσία;;;

Σαουδάραβας πρίγκιπας να ήταν τη νομοθεσία θα την έβρισκε

Link to comment
Share on other sites

επίσης τόσο ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΓΟ γίνεται ο εντολέας σου να μην έχει τη νομοθεσία;;;

Σαουδάραβας πρίγκιπας να ήταν τη νομοθεσία θα την έβρισκε

 

:) Μάλλον με παρεξήγησες φίλε myri, δεν πρόκειται για πραγματική μελέτη, αφορά την πτυχιακή μου εργασία. Αυτό έλειπε να κάνω μελέτη χωρίς να έχω τα στοιχειά. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λαθος ερώτηση, Λάθος απάντηση :D

 

τότε χρειάζεσαι το βιβλίο του Neufert Οικοδομική και αρχιτεκτονική σύνθεση

αξίζει τα λεφτά και το παίρνεις μια για πάντα

 

http://www.papasotiriou.gr/product.gbook.asp?pfid=545752&prid=234173&deid=0

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.