Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εφαπαξ Πληρωμή Ειδικού Προστίμου & συμψηφισμός


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

 

Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος (μάλλον απίθανο) να μας ενημερώσει πως γίνεται ο συμψηφισμός του ειδικού προστίμου, στην περίπτωση που θέλει ο ιδιοκτήτης να εξοφλήσει ΕΦΑΠΑΞ το πρόστιμο του αυθαιρέτου.

 

Υπάρχει περίπτωση να συμπληρωθει το πρόγραμμα του ΤΕΕ ώστε να καλυπτει και αυτή την περίπτωση ? Μια απλή προσαρμογή ώστε να δηλώνει κάποιος τα καταβληθέντα ποσά μέσα στη προσωρινή δήλωση και να γίνεται ο έλεγχος μετά...

 

Ευχαριστώ,

Edited by Kogiovinas Corfu
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 44
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην ίδια ερώτηση στο ΤΕΕ (Αθήνα) μου είπανε ότι ετοιμάζουν νέα version που θα ΄΄κλικαρεις΄΄ παλαιότερα πρόστιμα και θα συμψηφίζονται.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αναφορικά με την εφάπαξ πληρωμή τι γίνεται με την έκπτωση 20% ; Παρατηρώ ότι πλέον το λογισμικό του ΤΕΕ δεν την λαμβάνει υπόψην του.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το πρόστιμό σου είναι χαμηλό δηλ κάτω από 900€?

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι καλημέρα

 

έχει βγεί κάτι, σχετικά με μείωση των προστίμων?!Απο κάποιον άκουσα ότι θα μειωθούν τα πρόστιμα.Ξέρει κανείς κάτι σχετικό?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το πρόστιμό σου είναι χαμηλό δηλ κάτω από 900€?

αν ειναι κατω απο 900€ δεν υπαρχει η επιλογη για εφαπαξ καταβολη με 20% εκπτωση? σε περιπτωση μου εχω1200 ευρω προστιμο, μου εβγαλε το συστημα να πληρωσω το τελος υπαγωγης 500 ευρω, κ τωρα περιμενω να ενημερωθει το συστημα οτι πληρωθηκε το τελος υπαγωγης,ωστε να ξαναυποβαλλω το προστιμο για να πληρωσω το υπολοιπο ποσο εφαπαξ με 20% εκπτωση....λετε να μην με αφησει να εχω την εκπτωση των 20%?
Link to comment
Share on other sites

Ν4014 Αρθρο 24

 

8. α. Σε περίπτωση που το ποσό του προστίμου μετά

την καταβολή του παραβόλου είναι μικρότερο των τε-

τρακοσίων (400) ευρώ καταβάλλεται εφάπαξ χωρίς έκ-

πτωση μέχρι τις 31.12.2011.

 

Αρα δεν πιάνει μόνο τα 900€ αλλά αναλόγως το παράβολο + τα 400€

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

H προθεσμία πληρωμής της 1ης δόσης ή του εφαπαξ μέχρι πότε είναι?? Το 22/12 λογικά δεν μπορεί να ισχύει αφού ο νόμος πάει μέχρι τις 31/12!

Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα του ΥΠΕΚΑ αναφέρει ακόμα το 22/12 για 1η δόση αλλά επίσης ότι αναμένεται νομοθετικη ρύθμιση για να πάρει παράταση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.