Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Βεβαίωση μηχανικού


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απο ποιον ακριβως να βρουμε το μπελα μας?

Απο το 5% του δειγματοληπτικου ελεγχου?

 

Εγω εχω περιπτωση ΖΟΕ και πραγματικα σκεφτομαι πολυ σοβαρα τι να κανω... Δεν μπορω να πω στον πελατη "γκρεμισε το"

Link to comment
Share on other sites

Με τη βεβαίωση για αδομητο οικόπεδο ή αγροτεμάχιο πως την περνάμε στο σύστημα, που δεν υπάρχει Τρίτη επιλογή;;;;;;

 

!!!!!

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πέρνω το ηλεκτρονικό κλειδί που θέλει η συμβόλαιογράφος και συνοδευω το πεντασελιδο του ΤΕΕ με τη δική μου βεβαίωση,( χειρογραφη).

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά, επειδή σήμερα στα γρήγορα πρέπει να κάνω και εγώ μια τέτοια βεβαίωση. Πέραν της βεβαίωσης μη ύπαρξης αυθαιρεσιών , απαιτείτε κανένα άλλο έγγραφο? Δήλωση ιδιοκτήτη και τέτοια ή μονο η δικιά μου βεβαίωση και η ΑΠΥ απαιτείτε για το συμβολαιογράφο και τη διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

λεω μηπς επειδη ειναι εκτος σχεδιου στα βουνα μηπως ειναι δασος εκει και βρουμε τον μπελα μας

Από ποιον να βρεις μπελά; Βεβαιώνεις κάτι που δεν ισχύει; Ότι δεν έχει αυθαίρετο κτίσμα βεβαιώνεις μόνο.

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πέρνω το ηλεκτρονικό κλειδί που θέλει η συμβόλαιογράφος και συνοδευω το πεντασελιδο του ΤΕΕ με τη δική μου βεβαίωση,( χειρογραφη).

Εγω θα παιρνω τον Α/Α δηλωσης, τον αριθμο πρωτοκολλου και το ηλεκτρονικο κλειδι, θα τα αναγραφω κατω απο την ημερομηνια αυτοψιας και θα γραφω σαν υποσημειωση απο κατω οτι τα παραπανω στοιχεια αφορουν τη δηλωση του συγκεκριμενου ακινητου στο συστημα διαχειρισης αυθαιρετων του ΤΕΕ για την εκδοση της βεβαιωσης νομιμοτητας...

 

Δε θα δινω καμια δηλωση και κανενα 5σελιδο.... Δεν εχουν καμια δουλεια οι συμβολαιογραφοι με αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.