Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Βεβαίωση μηχανικού


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αυτο ειναι το κειμενο απο το σαιτ του ΥΠΕΚΑ

Ουτε ποιός το εξεδωσε ουτε ποιός υπογραφει αναφερει...

 

ΧΡΗΣΙΜΑ ΝΕΑ 
Διευκρίνιση στο Νόμο 4178/2013
Σε δικαιοπραξίες εν ζωή που συντάσσονται μετά τη δημοσίευση του ν. 4178/2013 (ήτοι την 8η Αυγούστου 2013) και έχουν ως αντικείμενο τη μεταβίβαση ή σύσταση εμπράγματου δικαιώματος σε ακίνητο έως την έκδοση των προβλεπομένων από τις διατάξεις των άρθρων 10 και 30 του ως άνω νόμου Υπουργικών Αποφάσεων επισυνάπτονται οι βεβαιώσεις που προβλέπονται στις διατάξεις του ν. 4014/2011, οι οποίες έχουν εκδοθεί και ισχύουν ή θα εκδοθούν.
 
 
δες και αυτο
 
 
[λειτουργει και αυτο που κατεβασε ο koozoop...+1]
Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κείμενο είναι από εδώ:

 

Εγκύκλιος Συντονιστικής 37-2013 - Βεβαιώσεις Ν.4014-2011 μετά το Ν.4178-2013

http://www.hellenicnotaryassociation.gr/el/egkuklioi/egkuklioisintonistikis/item/733-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CF%8D%CE%BA%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-37-2013-%CE%B2%CE%B5%CE%B2%CE%B1%CE%B9%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BD4014-2011-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%BF-%CE%BD4178-2013.html

 

Το υπογράφει ο κ. Σωκράτης Αλεξιάδης, Γενικός Γραμματέας Χωροταξίας & Αστικού Περιβάλλοντος) σχετικά με την ισχύ των  βεβαιώσεων του Ν.4014/2011, μετά τη δημοσίευση του Ν.4178/2013 (ΦΕΚ 174/8-8-2013 τευχ. Α΄) με τίτλο «Αντιμετώπιση της Αυθαίρετης Δόμησης − Περιβαλλοντικό Ισοζύγιο και άλλες διατάξεις.»

Link to comment
Share on other sites

Θα ισχύουν οι βεβαιώσεις του 4014 έως ότου αντικατασταθούν από την ηλεκτρονική ταυτότητα κτιρίου!!!

Μέχρι τότε δεν υπάρχει ουδείς λόγος ανησυχίας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως γνωρίζει κανείς γιατι δεν μου εμφανίζει το χάρτη στο γεωγραφικό εντοπισμό (λευκό φόντο). θέλω να εκδόσω μια βεβαίωση για μεταβίβαση . Τι να κάνω ..Επίσης δεν με αφήνει να βάλω τις συντεταγμένες. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως γνωρίζει κανείς γιατι δεν μου εμφανίζει το χάρτη στο γεωγραφικό εντοπισμό (λευκό φόντο). θέλω να εκδόσω μια βεβαίωση για μεταβίβαση . Τι να κάνω ..Επίσης δεν με αφήνει να βάλω τις συντεταγμένες. ευχαριστω

Λογικά μπαίνεις με chrome;

Αν ναι, δοκίμασε με firefox και θα παίξει κανονικά ο χάρτης.

 

Αν είναι κάτι άλλο, δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.