Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Συμφωνητικό ΜΟΝΟ για έκδοση Βεβαίωσης


Recommended Posts

Συνάδελφοι καλημέρα,

έχω ανεβάσει στα downloads ένα Συμφωνητικό ΜΟΝΟ για έκδοση Βεβαίωσης.

Τα σχόλιά σας και όχι μόνο για να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε της παπαρολογίας που μας ζητάνε.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

''... Η παρούσα σύμβαση υπογράφηκε σε τέσσερα (4) αντίγραφα και έλαβαν από ένα (1) ο "ΕΝΤΟΛΕΑΣ" και τρία (3) ο "ΑΝΑΔΟΧΟΣ" εκ των οποίων το ένα (1) θα υποβληθεί ως ανωτέρω στο Τ.Ε.Ε. ''

... και τρία (3) ο "ΑΝΑΔΟΧΟΣ" εκ των οποίων το ένα (1) θα υποβληθεί ως ανωτέρω στο Τ.Ε.Ε. και ένα στην εφορία (ή για φορολογική χρήση) όταν και εφοσον του ζητηθεί.

Edited by Ιάμβλιχος
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Αν μπορείς, τροποποίησε (πλέον) τα άρθρα 8 και 9 που αφορούν την εισφορά του ΤΕΕ...

Νομίζω ότι ελέω του (επάρατου) μνημονίου Νο.3 καταργήθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω χασει επεισοδια, ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ το συμφωνητικο ή απλα το κανει οποιος θελει να εξασφαλισει την αμοιβη του?

Δεν αρκει μια απλυ ΑΠΥ και πληρωμη του αντιστοιχου ΦΕΜ???

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Χτες πήρα τηλέφωνο αμοιβές ΤΕΕ και μου είπαν για μια βεβαίωση συντάσσουμε ιδιωτικό συμφωνητικό με τα "στοιχεία" που μας δίνουν στην ιστοσελίδα του ΤΕΕ, το σκανάρουμε και το εισάγουμε στο σύστημα!Πιο πριν έχουμε περάσει και μια βόλτα από το σύστημα αμοιβών και αφού έχουμε εκτυπώσει τον υπολογισμό αμοιβών για την βεβαίωση (πχ μια ημέρα) τον παραθέτουμε και αυτόν μαζί με το συμφωνητικό στο σύστημα τακτοποίησης.

Επιπλέον ρώτησα για συγγενικό πρόσωπο τι κάνουμε ή για εμάς τους ίδιους και μου είπαν να βάλω μια αμοιβή των 10 ευρώ γιατί μόνο η ταλαιπωρία να πηγαίνω για απαλλαγές αμοιβών σε ΤΕΕ και εφορίες δεν αξίζει τον κόπο!Μόνο τις βενζίνες ή τα εισιτήρια και τον χρόνο να βάλουμε νομίζω ότι υπερβαίνουν αρκετά το κόστος των 10 ευρώ!

Για κρατήσεις δεν μου ανέφερε τίποτα, υποθέτω ακόμα εξακολουθούμε να μην έχουμε για τέτοιες βεβαιώσεις.ΦΕΜ ούτε για αστείο φυσικά!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συνάδελφοι, επί του θέματος. Έχω κάποιες ΑΠΥ βεβαιώσεων ν.4014 εντός του 2012 για τις οποίες δεν έχω συμφωνητικό. Κάποιες μάλιστα από αυτές ήταν τότε που απαιτούνταν τοπογραφικό ΕΓΣΑ και το αναφέρω στις ΑΠΥ ότι περιλμβάνεται και αυτό.

 

Τώρα τι κάνω ? Πρέπει να κάνω συμφωνητικά ? Δεν μπορώ να βρω όλους τους πελάτες τώρα.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.