Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Συμφωνητικό ΜΟΝΟ για έκδοση Βεβαίωσης


Recommended Posts

Προσωπικά έχω αποφασίσει ό,τι για ποσά αμοιβών έως 300 ευρώ δεν κάνω συμφωνητικά.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία ...διάταξη που ν' αναφέρει κάτι τέτοιο! Αυθαίρετα το κάνω, αναλαμβάνοντας το οποιοδήποτε ρίσκο!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

     Το να κάνεις συμφωνητίκο κατα την γνώμη μου είναι και προϋποθέτει την ανάληψη της ευθύνης για την διεκπεραίωση μιας σειράς εργασιών που θα γίνουν σε μεγάλο χρονικό διάστημα.

   Δηλαδή αν πρόκειται να σου αναθέσουν να τους πας όλα τα έγγραφα για να κάνουν ένα συμβόλαιο και  θέλουν ενεργειακό πιστοποιητικό,τοπογραφικό,κατόψεις και άλλα.Τότε αυτό είναι μια δουλειά που θα έχει ευθύνη και θα πάρει χρόνο και θέλει συμφωνητικό.Αυτό σημαίνει ότι σίγουρα η δουλειά θα στοιχιζει και θα είναι ,όπως είπαν και πιο πάνω, περισσότερο απο 300e.Θα αναλάβει κάποιος θα κάνει όλο το τρέξιμο θα τα πάει όλα στο συμβολαιογράφο έτοιμα.

   Χώρια που μπορεί να βοηθήσουν και περισσοτέρα άτομα.Για παράδειγμα να είναι άλλος ο ενεργειακός επιθεωρητής.

                          Αν πρόκειται για την κατάθεση στο σύστημα μιας βεβαιώσης τότε ΑΠΥ και ας τρέξει άλλος!Συνφωνείταi;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, όπως έχω ξαναπεί, είμαι της άποψης πως το συμφωνητικό είναι απαιτητό σε κάθε εργασία μηχανικού.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.