Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πλάκα & στέγη ή μόνο στέγη


 
sakistsalikis

Recommended Posts

ενα κτιριο μονο με τοιχωματα θα εμφανισει πολυ μικροτερες εντασεις απο ενα πιο ευκαμπτο κτιριο?(γιατι μετατοπισεις σιγουρα θα εμφανισει)

 

θα ηθελα τη γνωμη σας σε αυτο. :twisted:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αρη δεν ξερεις ο αλλος τι θα κανει μετα απο χρονια...

 

γι'αυτο το ρωταω εδω,αφου ειχαμε αυτη τη συζητηση γιατο ποια περιπτωση ειναι δυμενεστερη.

 

Χαρη να υποθεσω οτι το λυνεις χωρις πλακα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Τι λετε μου απαντησε μια πελατης για ξυλινη στεγη οταν της προτεινα να την φτιαξει κυριως για ομορφια ??

 

Θα εχει το σπιτι μου κακο φενγκ σουι ! :shock:

 

χαχαχαχαχαχαχα, ημαρτον θεε μου !!

 

Πως ξέρεις ότι δεν θα έχει?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες ετσι ειρωνικα; οι πολιτικοι μηχανικοι ειναι υπερανω χρηματων; Ειναι διατεθυμενοι να ασχοληθουν ενα μηνα αποκλειστικα με το σπιτι καποιου; Οι περισσοτεροι οπως σε ολα τα επαγγελματα να τελειωνουν γρηγορα για να εισπραξουν θελουν. Και ενταξει ωραια ειναι η υπερασπιση του επαγγελματος και των συνεδελφων αλλα ποσοι συναδελφοι οταν εχουν αναλαβει την αδεια απο ενα σπιτι, πηγαινουν για αυτοψια στο σιδερωμα, στο καλουπωμα, οταν πεφτουν τα μπετα; Πολλοι δεν πατανε καθολου και αλλοι πηγαινουν 1-2 φορες. Το σπιτι κανονικα θελει αυτοψια οταν θα σιδερωθουν τα θεμελια, οταν θα καλουπωθουν, οταν θα πεσουν τα μπετα, και το ιδιο καθε φορα στις κολωνες στις πλακες καθε οροφου.

Ο καθε ανθρωπος πρεπει να ειναι καχυποπτος στις μερες μας γιατι το ολο συστημα οταν προσωρας ξεγνοιαστος θα στη φερει απο πισω.

;

 

Σίγουρα υπάρχουν, όπως υπάρχουν και πελάτες διατεθιμένοι να αγοράσουν τις υπηρεσίες αυτές και όχι να γυρίζουν απόγραφείο σε γραφείο ρωτόντας 'πόσο πάει η άδεια'.

Στο χωριό σου (που είναι και δικό μου υπάρχουν πολλοί έμποροι με πτυχίο μηχανικού, υπάρχουν όμως και μηχανικοί κανονικοί, όπως και όλοι εμείς που επικοινωνούμε εδώ. Των πρώτων τα γραφεία μοιαζουν με δικηγορικά των δεύρερων όχι. Μετά από κάποια χρόνια τείνω να πιστεύω ότι κάθε πελάτης έχει το μηχανικό που του αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.