Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κείμενο διαμαρτυρίας προς Τ.Ε.Ε./Υ.Π.Ε.Κ.Α σχετικά με το Ν. 4014/2011


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 146
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχω και εγώ την επιφύλαξη μου στο 3 θέμα με τα εξαρτημένα τοπογραφικά εντός σχεδίου , κατά τα άλλα θεωρώ το κείμενο εύστοχο. Φυσικά το υπόγραψα ηλεκτρονικά

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω άμα υπάρχει η δυνατότητα αποστολής στα mail των μελών του φόρουμ της σελίδας με το ψήφισμα, καθ' υπέρβαση των επιλογών "μη μου στέλνετε email για το οτιδήποτε".

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, φίλε μου, όλοι περιμένουν πως κάποιος άλλος θα βγάλει το φίδι από την τρύπα για λογαριασμό τους. Στα λόγια είμαστε όλοι πρόθυμοι, αλλά στην πράξη....

 

Σε ημερίδα που διοργάνωσε το τοπικό ΤΕΕ και παρέστησαν μια εκπρόσωπος του ΥΠΕΚΑ και ένας δικηγόρος του ΤΕΕ, δηλαδή υπήρχαν όλα τα φόντα για να γίνει μια ουσιαστική συζήτηση, το μόνο που έγινε ήταν να ρωτά ο καθένας για τη δική του προσωπική περίπτωση, πολύ συγκεκριμένα, λες και αν έλυνε αυτό την άλλη μέρα δεν θα μπλόκαρε σε κάποια άλλη ασάφεια...

Ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία να πουμε όλα τα θέματα. Αλλά ο καθένας κοίταξε την πάρτη του και πως θα λύσει το θέμα του να πάρει κάνα φράγκο άμεσα. Πιστέψτε με, ήταν πολύ απογοητευτικό σαν εικόνα...

 

Πρέπει να καταλάβουμε ότι πια δεν έχουμε τίποτα να χάσουμε, γιατί δεν μας έχει μείνει τιποτα! Δουλειά δεν έχουμε, κύρος σαν επαγγελματίες δεν έχουμε, ζούμε σε μια αβεβαιότητα νομική και οικονομική... Τι χειρότερο μπορεί να συμβεί αν σηκώσουμε κεφάλι?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σιγά-σιγά θα μας ακολουθήσουν και περισσότεροι .

 

Αλλά το θέμα είναι να "ανησυχήσουν" οι αρμόδιοι , κάτι που το γενικό μπάχαλο δεν ευνοεί .

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όσους ασχολήθηκαν ενεργά με τη σύνταξη του κειμένου... Συμφωνώ ή διαφωνώ δεν είναι τόσο σημαντικό... όσο το να δώσουμε το παρόν... να ξυπνήσουμε επιτέλους!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να σταλθεί το κείμενο και η συγκεκριμένη ενέργεια του φόρουμ σε κάποια ειδησιογραφικά ιντερνετικά πόρταλ προς ενημέρωσή τους και δημοσίευση, ή πιστεύετε ότι θα καπελώσουν το θέμα με υποκειμενικά σχόλια;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.