Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρότυπη ηλεκτρολογική μελέτη


gibsonlp

Recommended Posts

θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει λεγοντας μου που θα μπορουσα να βρω μια ετοιμη ηλεκτρολογικη μελετη διοτι θελω να αναλαβω μια πτυχιακη με θεμα την πληρη ηλεκτρολογικη εγκατασταση για μια μεγαλη κατασκευη?οτιδηποτε κ αν ειναι η εγκατασταση?ο λογος που το ζηταω ειναι διοτι ο καθηγητης μου ειπε να βρω μια ωστε να την αλλαξουμε λιγο και να την εκπονησω μονος.αλλα θελω επισης να εχω μια προτυπη ωστε να ξερω που βαδιζω.Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

οχι,μιλαω για εγκατασταση μεγαλη,πχ βιομηχανιας ή ενος νοσοκομειου-κλινικης.Ενος εργοστασιου ισως.ενος ξενοδοχειου επισης η οτιδηποτε μεγαλου οικοδομηματος που να περιλαμβανει κλασικο αυτοματισμο knx πχ οπως επισης και κλασικες ηλεκτρολογικες εγκαταστασεις.Οσο πιο τουμπανη τοσο το καλυτερο.οποιος μπορει και εχει θα του ημουν ευγνωμων

Link to comment
Share on other sites

@gibsonlp

 

Γιατί δεν πας σε καμιά βιβλιοθήκη του πολυτεχνείου η του ΤΕΙ του Πειραιά να βρεις ότι θέλεις? Στο Google αν ψάξεις δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις. Έτοιμα πράγματα μην περιμένεις, οι μελέτες έχουν πνευματικά δικαιώματα…

Edited by NIKOS ASTROS
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την ερωτηση συναδελφε επειδη ειδα και σε προηγουμενα ποστ οτι ειχαν προθυμοποιηθει καποιοι να στειλουν σε ατομα αντιστοιχα της περιπτωσης μου.εχεις δικιο για αυτο που μου λες αλλα τι να κανω που ο καθηγητης για να μου δωσει πτυχιακη πρεπει να υποβληθω σε αυτη τη διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

@gibsonlp καλημέρα. Στο πολυτεχνείο πήγες έψαξες και δεν βρήκες? Ο κολλητός μου στην σχολή είχε βρει ολόκληρη μελέτη ηλεκτρολογικής εγκατάστασης βιολογικού καθαρισμού, στο πολυτεχνείο.

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό, δεν είμαι σίγουρη αλλά ίσως σε βοηθήσει.

http://doc.texnikoi.gr/texnikoi_cgi-bin/getfile.asp?URL=/texnikoi_demo/YPODEIGMATA-HM/nosokomeio.html&/YPODEIGMATA-HM/nosokomeio.html

 

Επίσης δες τα link που υπάρχουν στο τέλος της σελίδας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.