Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόβλημα με την σελίδα του ΤΕΕ


speedbull

Recommended Posts

Επιπλεόν μου βγάζει αυτό το μύνημα όταν πάω να συνδεθώ:

 

Έγινε διακοπή της σύνδεσης με τη σελίδα

Το έγγραφο δεν περιέχει δεδομένα.

    Η σελίδα μπορεί να είναι προσωρινά μη διαθέσιμη ή πολύ απασχολημένη. Προσπαθήστε ξανά σε λίγο.
    Αν δεν μπορείτε να φορτώσετε καμία σελίδα ελέγξτε τη σύνδεση του υπολογιστή σας στο δίκτυο.
    Αν ο υπολογιστής σας ή το δίκτυο σας προστατεύεται από ένα firewall ή ένα διαμεσολαβητή, βεβαιωθείτε ότι επιτρέπεται στο Firefox να έχει πρόσβαση στον ιστό.

Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιήσεις προσωρινά το τείχος προστασίας των windows ή την ασπίδα προστασίας web του προγράμματος προστασίας από ιούς (αν έχεις), μπορείς να συνδεθείς άσχετα από το μήνυμα που παραθέτεις στο 151 πιο πάνω; Το ρωτάω, γιατί και σ' εμένα βγάζει το κατεβατό του 151, αλλά αν απενεργοποιήσω το web shield του Avast, συνδέομαι κανονικά.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Όντως φίλε μου. 'Εχεις δίκιο.

Αλλα δεν είναι σωστό κάθε φορά που θα πρέπει να μπαίνω στην σελίδα του ΤΕΕ να απενεργοποιώ τις ασπίδες του avast.

Άλλες λύσεις κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Μια λύση έχει ήδη δώσει ο Didonis, στο μήνυμα  #101 και τουλάχιστον σ' εμένα λειτουργεί, χωρίς να χρειάζεται να απενεργοποιώ τις ασπίδες του avast. Ναι μεν βγάζει κι εκεί το κατεβατό του Oracle, αλλά πάντως λειτουργεί χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ τα λεγόμενα του panos-vicious με τη σωστή πρόταση του Didonis στο #101 που και σε εμένα ευτυχώς για την ώρα λειτουργεί. Δηλ. κατεβάζουμε το Safari και συνδεόμαστε με το σύστημα μια χαρά. Επίσης για να μην έχουμε πρόβλημα στον γεωγραφικό εντοπισμό, από το menu Edit απενεργοποιούμε το Block Pop Up Windows. Να είστε καλά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι να ρωτήσω κι εγώ κάτι;

Το ότι δεν μπορώ να κάνω login στο https://portal.tee.gr/tptee/my/pages/ έχει σχέση με τα προβλήματα που λέτε ή είναι άσχετοι;

Μου βγάζει ότι είναι λάθος ο κωδικός ή το username

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό σημαίνει ότι μάλλον ξέχασες ή δίνεις λάθος κωδικούς. Σε αμοιβές και αυθαίρετα κάνεις login;

 

Αν οι κωδικοί που πληκτρολογείς είναι σωστοί και δεν γινονται δεκτοί μπορεί να έχεις ενεργοποιημένα κεφαλαία ή ελληνικά ή δίνεις κανένα επί πλέον space, διάφορα τέτοια λάθη γίνονται συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Windows 7 64-bit, 32-bit & Firefox 36.0.1

 

Το πρόβλημα ήταν το Avast και σε μένα, σε δύο υπολογιστές (όλους που είχαν αυτό το λογισμικό προστασίας).  Ο ένας 64-bit o άλλος 32-bit Win7

 

Με όσα διάβασα ως τώρα, υποθέτω πως έχει να κάνει με συστήματα ασφάλειας, το ΤΕΕ πρέπει όντως να χρησιμοποιεί για login παλιά έκδοση TLS

Όμως ο Firefox το "διορθώνει" επιτυχώς με τις στανταρ ρυθμίσεις στο about:config  ( η αλλαγή των τιμών .tls δεν είχε αποτέλεσμα στην επίλυση του προβλήματος σύνδεσης για μένα )

Φαίνεται όμως πως το "κενό" ασφάλειας προσπαθεί να ανακόψει και μπλοκάρει το login o Avast

 

Διαδικασία :

  1. Σβήνω όλα τα coockies από Ιστορικό.
  2. Ρυθμίσεις Avast > απενεργοποίηση ελέγχων διαδικτύου
  3. Επανεκίννηση Firefox

Δούλεψε !

Edited by csimeon
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.