Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφορίες για το σύστημα μόνωσης Χ.Υ.Τ.Α


emm_mpakas

Recommended Posts

To βιβλιο που αναφερει ο βασιλης ειναι πολυ καλο αλλα τωρα αν θες να κανεις απλως μια εργασια που περιγραφεις τις τεχνικες στεγανοποιησης κανε ενα search στο google θα βρεις αρκετες εργασιες απο φοιτητες εγω στο πολυ γρηγορο βρηκα κανα δυο που σου δίνουν γενικες εγκυκλοπαιδικες γνωσεις

Link to comment
Share on other sites

vasilisf δεν τα γνωριζω τα παραπανω site.Αν εχεις την δυνατοτητα και τον χρονο θα μπορουσες να μ το στειλεις?Ευχαριστω

 

Κοίτα, όποτε θέλω να ψάξω και να κατεβάσω δημοσιευμένα επιστημινικά άρθρα συνήθως κοιτάω στα:

 

www.sciencedirect.com

 

www.scopus.com

 

(κάνε ένα search επίσης και στο google scholar)

 

είναι κάτι σαν search engines για τέτοιου είδους εργασίες. Μπορείς και εσύ να κάνεις το search αν μπεις, αλλά για download θα χρειαστείς password ή πληρωμή. Οι φοιτητές σίγουρα δικαιούνται πρόσβαση. Εγώ έχω πρόσβαση σε αυτά που αφορούν τα περιβαλλοντικά/waste management κλπ...λόγω ενός 2ου MSc που κάνω αυτή τη στιγμή.

 

Επομένως, μπες στα sites, κάνε ένα search με τα δικά σου κριτήρια (λέξεις κλειδιά κλπ.) και μετά αν βρεις κάτι που σε ενδιαφέρει, για να το κάνεις download ή ζητάς πρόσβαση μέσω κάποιου καθηγητή σου (ή της σχολής σου, όπως δικαιούσαι) ή αν δεν βγάλεις άκρη (που δε νομίζω) μου λές ποιά άρθρα θέλεις και στα κατεβάζω για όσο είσαι χωρίς πρόσβαση. Οι πληροφορίες είναι χιλιάδες ειλικρινά, όρεξη να έχεις. Επίσης τα sites που ανέφερα είναι έγκυρα γιατί παρουσιάζουν μόνο ακαδημαϊκές εργασίες και όχι π.χ. ένα άρθρο που μπορεί να γράψει ο xy έμπορος ενός προϊόντος κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.