Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΕΕ: Αγώνας/Κινητοποιήσεις μηχανικών (δελτίο τύπου 16/12)


sdim

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 119
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είδε κανείς τι προβολή υπήρξε από τα κανάλια;

Εγώ είδα μόνο στο Kontra στο Δελτίο του Τέρενς Κουίκ, στο τέλος, ένα 2-λεπτο ρεπορτάζ.

Στα ειδησεογραφικά portals δεν είδα κάτι, αν και δεν έψαξα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τη σημερινή ηλεκτρονική ενημέρωση του ΤΕΕ και - παρά το ότι καθόλου δεν τους υποστηρίζω και επιπλέον θεωρώ ότι δεν κάνουν αυτά που θα έπρεπε για να υπερσπιστούν τα συμφέροντά μας - διαπιστώνω ότι οι προτάσεις του ΤΕΕ δια στόματος Χ. Σπίρτζη στον Κουτρουμάνη είναι σωστές και λογικές.

Ελπίζω να μην είναι για τα μάτια του κόσμου...

Επίση, η 10-15ήμερη παράταση που ζήτησε ο Κουτρουμάνης δεν θα πρέπει να μας κάνει να ξεχάσουμε αυτά που διεκδικούμε.

Το ΤΕΕ (και εμείς φυσικά) θα πρέπει να επιμείνει μέχρις εσχάτων.

Link to comment
Share on other sites

Α, βρε φίλε Χάρη... Ποιος Σπίρτζης και Κουτρουμάνης. Αυτοί θα πουν τα δικά τους, θα βγουν λάδι και τις αποφάσεις θα τις πάρουν άλλοι. Είπε λέει ο κουτρουμάνης θα απαντήσει σε 10-15 μέρες.....Γιατί τι θα γίνει τότε? Αλλά αν ήσουν στην συγκέντρωση θα πρόσεξες ότι σε όλα ο Κουτρουμάνης ήταν αρνητικός και μάλιστα παρέπεμψε στην Τρόικα....Δηλαδή ότι πει η Τρόικα. Και φυσικά όταν παρέλθουν οι 10-15 μέρες και αποφασίσει η ΤΡΟΙΚΑ, ο μεν Κουτρουμάνης θα πει εγώ δεν φταίω...ήθελα αλλά...., ο δε Σπίρτζης εγώ παιδιά αγωνίστηκα τους'τα πα

Link to comment
Share on other sites

τότε ο Σπιρτζης αφού τα 'πε και δεν τον άκουσαν

 

να κινηθεί δικαστικά (ως ΤΕΕ) για να θεωρηθεί επαχθης η αύξηση 90% των εισφορών μας

 

100 δικαιλογίες οι κύριοι 101 εμείς

Edited by myri
Link to comment
Share on other sites

Σωστά ikaros13 και myri.

Όταν ο Σπίρτζης πήρε τη ντουντούκα να μας μιλήσει έξω από την Τράπεζα της Ελλάδος την Παρασκευή μετά την πορεία, και εγώ κατάλαβα ότι ο Κουτρουμάνης ήταν ουσιαστικά αρνητικός. Μου δημιούργησε όμως αμφιβολίες ένα άρθρο στο protothema.gr που έλεγε ότι συμφώνησαν ΤΕΕ-Κουτρουμάνης για μειώσεις (!) και λέω μέσα μου: μακάρι, αλλά τόσο λάθος κατάλαβα; Τελικά πρέπει να ήταν ή λάθος το ρεπορτάζ ή προπαγάνδα...

 

Και φυσικά ΤΟ ΤΕΕ ΚΑΙ Ο ΣΠΙΡΤΖΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΙΜΑΚΩΣΟΥΝ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΜΑΣ, αλλιώς να τους πάρει όλους μαζί ο δι@ολος

Edited by xaris-x
Link to comment
Share on other sites

Να το θυμάστε αυτό το ποστ, ή καλύτερα θα σας το θυμίσω εγώ σε λίγες μέρες...

Τίποτα δεν θα αλλάξει από δαύτους...!

Σε καμιά δεκαριά μέρες θα βγουν και θα πουν ''εμείς δώσαμε τον αγώνα μας αλλά...''

Link to comment
Share on other sites

πάντως στο in.gr που αναφερει για την συναντηση δ.σ.α. , ι.σ.α. και τ.ε.ε. εχει 26 σχολια αναγνωστων. στα 24 μας κράζουν! καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το όνομα...

 

Και ένα άσχετο: το νομικό συμβούλιο του κρατους (αστείο) αποφάνθηκε αντίθετα με ότι ίσχυε μέχρι σήμερα ότι όταν όμορα οικόπεδα ή γήπεδα αγοράζοντια από τον ίδιο αγοραστή με διαφορετικά συμβόλαια αποτελούν ενιαίαο ακίνητο. Αναμένεται ή έκδοση εγκυκλίου από το Υ.ΠΕ.Κ.Α. Και εμείς καθόμαστε ακόμα στον καναπέ μας! Καλό ταξίδι...

Link to comment
Share on other sites

θα είναι τίποτα ΠΑΣΟΚΕΜΟΝ, να τους δω τωρα όμως που έκοψαν 22% τις αποδοχές αν συνεχίζουν

 

για βάλε link αν το εχεις προχειρο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.