Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μη κλήση για επίβλεψη και παρανομία


PetroS_

Recommended Posts

Συγνώμη για τον τίτλο απλά πρέπει κάπου να ξεσπάσω,

 

Με παίρνει τηλέφωνο σήμερα μεσημεριάτικα πελάτης (2όροφη επί Pilotis), και ύστερα από εντατικά φροντιστήρια όταν του παρέδωσα την άδεια με το φάκελο για τα βήματα που θα ακολουθηθούν στη κατασκευή, να μου πει ότι όχι μόνο δε με φώναξε στις εκσκαφές, όχι μόνο δεν με φώναξε να παραλάβω οπλισμό θεμελίωσης, όχι μόνο δε με δεν με φώναξε στη σκυροδέτηση ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΘΑΙΡΕΤΟ ΥΠΟΓΕΙΟ...ΕΛΕΕΟΟΟΟΟΣ !!!!

 

να πάρω τη σβούρα εγώ τώρα στο νύχι και να ανεβοκατεβαίνω το πεζοδρόμιο..?

 

Sorry αλλά μόνο εσείς θα με καταλάβετε.

Τους Αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς

Ο Μελλοντικός Κάτοικος Δαφνίου-Δρομοκαιτείου

:roll:

 

Παρατήρηση: Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι σχετικοί με το περιεχόμενο του θέματος.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ,

 

Engineer

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 29
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φιλε να ξερεις οτι δεν εισαι μονος σου σε αυτο το πολεμο, δυστυχως, επειδη αυτη ειναι η ζωη και ετσι εγινε απλα δεξου το και μη χαλιεσαι.Τουλαχιστον για σημερα...κουραγιο.

Σημερα ολοοι ξερουν να χτιζουν επειδη η ξαδερφξ του μπαμπα τους εκανε οικοδομη και ειδαν μερικα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ο δόλιος τι να πω που ο άλλος έφτιαξε ολόκληρη τη βιοτεχνεία του και μετά μου ήρθε για την Υ.Δ. πέρι περάτωσης εργασιών ; ...

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι δε πάει άλλο η κοροϊδία. Δηλαδή τι να πω..

 

Να θυμηθεί να με πάρει τηλέφωνο να μου πεί ότι έκανε αυθαίρετο, μπόρεσε. Να θυμηθεί να με πάρει τηλέφωνο για επίβλεψη δεν μπόρεσε? => Άρα πρόκειται περί καθαρής κοροϊδίας.

 

Γιαυτό και εγώ θα πάω Δευτέρα πρωί πρωί πάω Πολ/ία να υποβάλλω παραίτηση από επίβλεψη και ας γίνει ότι θέλει μπας και γλυτώσουμε το άσπρο γιλέκο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε να ξερεις οτι δεν εισαι μονος σου σε αυτο το πολεμο, δυστυχως, επειδη αυτη ειναι η ζωη και ετσι εγινε απλα δεξου το και μη χαλιεσαι.Τουλαχιστον για σημερα...κουραγιο.

Σημερα ολοοι ξερουν να χτιζουν επειδη η ξαδερφξ του μπαμπα τους εκανε οικοδομη και ειδαν μερικα πραγματα...

 

πέφτει και παραμύθι από συνεργεία αβέρτα. Εργολάβος έπεισε ιδιοκτήτη ότι κάνοντας υπόγειο και ισόγειο είναι πιο φθηνά από PILOTIS + όροφος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ο δόλιος τι να πω που ο άλλος έφτιαξε ολόκληρη τη βιοτεχνεία του και μετά μου ήρθε για την Υ.Δ. πέρι περάτωσης εργασιών ; ...

 

δεν ξέρω, τρέχουμε κάνουμε ράνουμε για να εξασφαλίσουμε μία σωστή εφαρμογή και ώρες ώρες αισθάνομαι να λένε από μέσα τους "Ωχ τι θέλει τώρα αυτός από εδώ?.Μην τον ακούς (προς χασάν) βάλε εκείνη την αποχέτευση μέσα στη κολόνα να μην ακούω τον από πάνω όταν τραβάει το καζανάκι"...

 

Έχω απηυδήσει και το σημερινό ξεχείλισε το ποτήρι...Όποιον πάρει ο χάρος.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να προσθέσω :

Ευτυχώς σε εμένα δεν είχε υπόγειο ...

 

αα δεν ξέρεις τι χάνεις...

:)

 

λοιπόν επειδή δε έχω ξανακάνει τη διαδικασία, πώς πάει?

 

Δηλώνω παραίτηση, η Πολ/ια κάνει παύση εργασιών, αυτοψία και κόβει πρόστιμα μέχρι να βρεθεί μηχανικός να αναλάβει την επίβλεψη?

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε τι θα γράψεις για τους λόγους παραίτησης.

 

δηλαδή?..

 

σκέφτομαι να βάλω "για μη κλήση μου, κατά τη φάση της κατασκευής" μήπως γλυτώσει το πρόστιμο, αλλά η πολ/ια δε θα πάει αυτεπάγγελτα για αυτοψία?..Επίσης αν δεν κάνω λάθος σε υποχρεώνουν να δηλώσεις τη φάση των εργασιών, οπότε πάλι υπάρχει πρόβλημα...

 

Δεν ξέρω, ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.