Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρώτο ΠΕΑ - διάφορα ερωτήματα


mem_fretz

Recommended Posts

δεν βρισκουν με τιποτα το φυλλο συντηρησης σε 2 περιπτωσεις που εχω.Προχωραω κανονικα η προσπαθω μηπως το βρω απο τον συντηρητη;(υποχρεουνται να εχουν αντιγραφο απο το σωματειο)

θα γελασετε αλλα νομιζω το πεα ειναι ωφελιμο για μονο δυο πραγματα:να ενεργοποιηθει ο κοσμος να κανει εστω μια τυπικη συντηρηση και να να κανει εναν επανέλεγχο στο κτηματολογιο!!!!!

και μια ερωτηση κρισεως;τι βαθμο συγγενειας εχω με εναν πρωτο ξαδελφο του πατέρα μου;τέταρτο;(για το ασυμβίβαστο ο λόγος)....

Edited by mixyak790
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις φύλλο συντήρησης μέχρι και 3 χρόνια πριν (αν δεν κάνω λάθος).

Αν σου είναι εύκολο να το βρεις από το συντηρητή καλώς , αλλιώς προχώρα χωρίς αυτό.

 

Ο βαθμός συγγενείς με ξαδέρφια των γονέων είναι Ε΄ βαθμού. Κανένα ασυμβίβαστο.

Link to comment
Share on other sites

Το φύλλο ελέγχου ισχύει για 1 χρόνο......

Οποιοδήποτε ΠΕΑ χωρίς φύλλο ελέγχου λέβητα είναι τουλάχιστον "αυθαίρετο"..... Αναφέρεται πεντακάθαρα στην ΤΟΤΕΕ-1 σελ 90.....

Edited by pggiotas
Link to comment
Share on other sites

Βαθμοί συγγένειας

 

Α' βαθμού: Γονείς, Παιδιά

 

Β' βαθμού: Αδέρφια, Παππούδες, Γιαγιάδες, Εγγόνια

 

Γ' βαθμού: Ανήψια, Θείοι, Θείες, Προ-Παππούδες, Προ-Γιαγιάδες, Δισέγγονα

 

Δ' βαθμού: Ξαδέρφια, Θείοι και Θείες των γονέων, προ-προ-παππούδες, προ-προ-γιαγιάδες, Τρισέγγονα

 

Ε' βαθμού: Παιδιά Ξαδερφιών, Ξαδέρφια των Γονέων, Θείοι και Θείες των Παππούδων & Γιαγιάδων

 

ΣΤ'βαθμού: 2α Ξαδέρφια, Ξαδέρφια των Παππούδων & γιαγιάδων

 

Ζ' βαθμού: Παιδιά 2ων Ξαδερφιών, 2α Ξαδέρφια των γονέων, ξαδέρφια των προ-παππούδων & προ-γιαγιάδων

Link to comment
Share on other sites

και απο αγχιστεια μια που εισαι ενημερωμενος.....η συζυγος, τα αδερφια της συζυγου....

γιατι αυτοι ειναι οι περισσοτεροι πιθανοι πελατες...

Edited by mixyak790
Link to comment
Share on other sites

πατάρι μεταλλικό σε μαγαζί (ίσο με την μισή επιφάνεια του καταστήματος)ανοικτό με τον χώρο του μαγαζιού(χωρίς τοίχο αλλά με απλό καγκελάκι) μπαίνει οπωσδήποτε στα συνολικά τετραγωνικά ? καθότι ο ιδιοκτήτης δεν το δηλώνει στην εφορία και δεν θέλει να το δείξει με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρόμοια περίπτωση αλλά το πατάρι ήταν δηλωμένο από την αρχή. Στην θέση σου θα το βαζα αν και δεν εχω καταλάβει πλήρως που βασίζεται το συγκεκριμένο σκεπτικό.

Link to comment
Share on other sites

κανονικά μπαίνει αφού κανονικά θα μέτραγε στο σ.δ έτσι δεν είναι ?

τώρα αν επιμείνω να το βάλω όπως αρχικά του είπα είναι βέβαιο ότι θα το χάσω και θα ψ'αξει αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...εσύ αποφασίζεις. Έχω την αίσθηση ότι η πλειοψηφία των επιθεωρητών εδώ μέσα θα έβαζε στα τμ και το πατάρι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.