Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αγορά laptop


ΝΙΚΟΣΤΡΙ

Recommended Posts

Για αξιολόγηση laptop πολύ καλό είναι το παρακάτω site.

http://apcmag.com/notebookhunter/toshiba-satellite-p75002q.htm

Έχει σε εκτίμηση τα Toshiba Satellite.

 

Διάβασα την κριτική για το παλιό μου laptop και έχει πέσει μέσα σε όλα.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Προσωπικά έχω ένα laptop hp με i5 επεξεργαστή κάρτα γραφικών 1gb και 4gb ram,τον έχω από το 2010 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος δεδομένου ότι οι εξελίξεις γύρω από τους υπολογιστές τρέχουν και και μόλις πάρεις κάτι την επόμενη μέρα μπορεί να έχει βγεί κάτι καλύτερο.Πάντως αυτή τη μάρκα εγώ την εμπιστεύομαι,γιατί ακόμα έχω και έναν παλιό από το 2004 που λειτουργεί κανονικά αλλά είναι άλλης εποχής.Δεν κάνω διαφήμιση αλλά και εγώ όταν έψαχνα να αγοράσω άρχισα να αποκλείω μοντέλα όταν έβλεπα σε forum και σελίδες αυτούς που είχαν παρουσιάσει προβλήματα σε άλλους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Για να μην ανοίγω άλλο θέμα γαι τις ομορφιές γνωστού καταστήματος με υπολογιστές... πλαίσιο.

Φέρανε πριν 1 περίπου χρόνο δώρο στον πιτσιρικά μου, τα γνωστα tabletάκια turbo-x που διαφήμιζε.

 

Το Tabletάκι αφόρτιστο από το πρωί. Είχε περίπου στην μέση μπαταρία και το πήρε να παίξει μιας και δεν είχε παίξει πολύ σήμερα και αποφάσισε να το πάρει τώρα το απόγευμα και ξαφνικά μετά από κανένα δεκάλεπτο μου το φέρνει όπως παρακάτω.

Το tablet δεν ήταν σε φόρτιση όλη μέρα στο σπίτι και δεν παίζει ποτέ ο μικρός ταυτόχρονα όταν φορτίζει.

 

Το πήγα στο κατάστημα μιας και είναι κοντά στο σπίτι ....μας άκουσε όλο το πλαίσιο !!!! λίγο ακόμα και .... θα μου φέρνατε τσιγάρα....

 

Περιμένω Δευτέρα-Τρίτη να μου πούν ... αν ζητήσουν χρήματα θα μας ακούσει και το διπλανό μαγαζί ...

post-2272-0-39958500-1498246241_thumb.jpg

post-2272-0-74388000-1498246263_thumb.jpg

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

 

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα γαι τις ομορφιές γνωστού καταστήματος με υπολογιστές... πλαίσιο.
Φέρανε πριν 1 περίπου χρόνο δώρο στον πιτσιρικά μου, τα γνωστα tabletάκια turbo-x που διαφήμιζε.
 
Το Tabletάκι αφόρτιστο από το πρωί. Είχε περίπου στην μέση μπαταρία και το πήρε να παίξει μιας και δεν είχε παίξει πολύ σήμερα και αποφάσισε να το πάρει τώρα το απόγευμα και ξαφνικά μετά από κανένα δεκάλεπτο μου το φέρνει όπως παρακάτω.
Το tablet δεν ήταν σε φόρτιση όλη μέρα στο σπίτι και δεν παίζει ποτέ ο μικρός ταυτόχρονα όταν φορτίζει.
 
Το πήγα στο κατάστημα μιας και είναι κοντά στο σπίτι ....μας άκουσε όλο το πλαίσιο !!!! λίγο ακόμα και .... θα μου φέρνατε τσιγάρα....
 
Περιμένω Δευτέρα-Τρίτη να μου πούν ... αν ζητήσουν χρήματα θα μας ακούσει και το διπλανό μαγαζί ...

 

 

:shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που το ανέφερα είναι ότι επειδή πιστεύω σε αρκετούς από εμάς, είτε μας το έχουν κάνει δώρο είτε το έχουμε αγοράσει εμείς οι ίδιοι στα παιδιά μας ή και για εμάς τους ίδιους να το έχουμε υπόψη ότι μπορεί και να ....

Καλό βράδυ.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα!

Ψάχνω να αγοράσω ενα λαπτοπ για τη δουλεία μου! Επειδή εχω 10 χρόνια να προβώ σε τέτοια αγορά έχω χασει λίγο τα επεισόδια με την τεχνολογία! Μου προτειναν εναν acer γυρω στα 700 ευρώ με φπα. Αλλά το ενστικτο μου μου λέει να προτιμήσω dell. Έχετε να μου προτείνετε κάτι? Οι απαιτησεις μου δεν ειναι τρελές αλλά θα ήθελα κάτι αξιόπιστο!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε Dell, με intel i5 ή i7 της σειράς 8 που βγήκε τέλη του ΄17. Αν όχι τότε πάρε την σειρά 7 που είναι η περσινή. Επίσης 8gb ram και ssd αν θες κάτι γρήγορο σχετκά.

 

Για τα παραπάνω όμως σε Dell θες κανα 1.000άρικο.

Link to comment
Share on other sites

Ta dell ειναι κορυφή σαν μάρκα, αλλά δε θά έπαιρνα τη φτηνή σειρά που λανσαρίστικε εδώ και 2-3 χρόνια... Δλδ στα 700 θα 

έπαιρνα πιο εύκολα acer  τα οποία τα θεωρώ αξιοπρεπέστατα. Βάλε και κανα μοντέλο εδώ και βλέπουμε..

Για τα dell στο λέω διότι πήρα το 16  ενα hp με i7 6hς γενιάς με full hd οθόνη στα 600 από 700...Ε το dell το αντίστοιχο εκείνης της εποχής που το βαλα δίπλα δίπλα ήταν σαν φτωχός

συγγενής...από οθόνη και μόνο. Γενικά τώρα στα λαπτοπ επιδη οι επεξεργαστές είναι διπύρηνοι στα έως 1000ευρώ (σειρά U της intel) κοιτα να έχει

ssd. Ram 4-8 (kai me 4 θα κάνεις δουλειά εκτός αν τρέχεις τίποτα photoshop) και ανεξάρτητη γραφικών (αν και σε αυτα τα λεφτά θα ναι ψιλοαδύναμη) για το 

autocad...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.