Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αεροφωτογραφίες


Recommended Posts

Καλημέρα χρόνια πολλά!

 

Υπάρχουν αρκετές ιδιωτικές που μπεί κάποιος να προμηθευτεί πιστοποιημένες αεροφωτογραφίες (έχουν έγκριση από το κράτος).

Μία από αυτές είναι η GEOMATICS στα Εξάρχεια (τηλ 210-3832264 & 3302514 και άλλη μία στη Μαρούσι αλλά δεν μπορώ να βρω τώρα τα στοιχεία της.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@ΜΑΚΑΡ να κάνουμε και κανένα καλαμπουράκι να ελαφραίνει το βάρος των ημερών... Συγνώμη αν προσέβαλα κανένα...

 

Καλά κάνεις, γιατί το χρειαζόμαστε ...

Είμαι βέβαιος ότι δεν προσέβαλες κανένα, απλά ήταν τόσο αυθόρμητη η απάντησή σου και δεν πρόσεξες το συνειρμό ...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου απάντησαν μετά από 1 μήνα και 2 μέρες.

Από τις 15-20 μέρες που λένε, στις 30 δεν είναι και πολύ πολύ τραγικό.

Παραγγελία από τον σύνδεσμο που έδωσε ο ΙΑΣΟΝΑΣ, τιμές από 10€ η 24x24 και 35€ η 50x60. Ασπρόμαυρες.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι! Περίπου 1 μήνας! Γρηγοράδα εεε.......;

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν υπάρχουν αεροφωτογραφίες σε ΟΚΧΕ και ΓΥΣ για την περίοδο που θέλουμε τι γίνεται; Αν υπάρχει κάτι σε ΔΕΗ, ΙΚΑ, τιμολόγια καλώς. Αλλιώς; Πώς θα πάρουμε έκπτωση για αυθαίρετο που χτίστηκε π.χ. το 1982; Δύσκολα...

Link to comment
Share on other sites

Εάν ενδιαφέρεσαι για το 1982, σίγουρα θα βρεις στον ΟΚΧΕ γιατί την περίοδο 1977-1990 περίπου είχαν καλύψει μεγάλα τμήματα της χώρας, σε ετήσια βάση, για τα προγράμματα σύνταξης φωτογραμμετρικών υποβάθρων για πολεοδομικές και άλλες μελέτες (Μάνος, Τρίτσης κλπ).

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως για τον Έβρο και την περιοχή μου, βρήκα μόνο για τα έτη 1977 και 1985

και όχι του 1982 (που μ' ενδιέφερε για στάσιμο οικισμό)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως για τον Έβρο και την περιοχή μου, βρήκα μόνο για τα έτη 1977 και 1985

και όχι του 1982 (που μ' ενδιέφερε για στάσιμο οικισμό)

 

Εννοείς στον ΟΚΧΕ ή στη ΓΥΣ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.