Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

DOCwin της ΑΒΒ - Προσομοίωση ηλεκτρικών εγκαταστάσεων


GeorgeS

Recommended Posts

Laptop έχω και αν δεν το είχα ανάγκη, θα το είχα βάψει μπλε και θα το είχα πετάξει στην θάλασσα ήδη....

Έκανα λοιπόν την εγκατάσταση με administrator privileges, μπήκε το προγραμματάκι, ανοίγω το software desktop, όλα καλά μέχρι εδώ... πατάω το linkάκι για να ανοίξει το πρόγραμμα...και τίποτα... (ενώ το curves και το academy ανοίγουν Ok). Πάω να το ανοίξω με το ζόρι... φακελάκι εγκατάστασης, docWin 3 κτλ, κάνει prompt το ωραίο κατά τα άλλα σηματάκι του προγράμματος... και εκεί τελειώνουν όλα!!! Δεν ξεκινάει τίποτα. Αν δε, το σταματήσω σαν διεργασία, ανοίγει επιτέλους το πρόγραμμα αλλά όλα τα κουμπάκια είναι blank και φυσικά δεν υπακούει σε καμμία εντολή... Κάτι έχω κάνει λάθος... αλλά τι;;; :'(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 40
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Πάντως και εγώ είχα παρόμοιο πρόβλημα σε XP.Είχα κατεβάσει το πρόγραμμα που το είχα βρεί από rapidshare(2 αρχειακια ήταν) αλλά κόλλαγε.Όταν το πήρα απ'την ΑΒΒ όλα λειτούργησαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ερώτηση για Simaris και DocWin: τα λογισμικά αυτά δεν κάνουν από μόνα τους την επιλεκτική μελέτη? Θέλω να πω επιλέγουν με βάση τους διακόπτες της κάθε εταιρείας αντίστοιχα τις κατάλληλες συσκευές με τις κατάλληλες καμπύλες και τις ρυθμίσεις αν επιλέξουμε αυτόματη διαστασιολόγηση στο Simaris και το DocWin το κάνει αυτόματα???

:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.