Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Θεώρηση του βιβλιαρίου υγείας για το έτος 2012


ikaros13

Recommended Posts

Πάλι καλά να λες σε σένα έκλεισαν και ένα ραντεβού.Στα κεντρικά στην Αθήνα κόβουν κάθε μέρα 150 νούμερα μόνο,απο τα οποία αν υπολογίσεις οτι τσιμπάει 4-5 ο καθένας, βγάζουν βιβλιάρια καμιά 30αριά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 123
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

...............

Νομίζω πως μετά τον διακανονισμό σου κάνουν ετήσια θεώρηση αλλά καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος που έχει κάνει διακανονισμό.

 

Ναι ισχύει αυτό που λέει η myri

πήγα στις 30/3 (τελευταία μέρα του διακανονσμού) έκανα διακανονιασμό και μου θεώρησαν το βιβλιάριο μεχρι τις 31/12/12

Edited by dib
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

οταν δεν εχω πληρωσει ενα χρονο ΤΣΜΕΔΕ ειμαι ανασφαλιστος ετσι δεν ειναι;

 

γτ ομως αν παω να πληρωσω την ληξιπροθεσμη οφειλη τοτε πρεπει να πληρωσω και τον κλαδο υγειας;;αφου υποτιθεται οτι δεν ημουν ασφαλισμενος για τον χρονο που δεν πληρωνα..

 

ξερει κανεις;;

 

Γιατί (δυστυχώς) δεν είναι "a la carte" το πρόγραμμα ασφάλισης μας και δε μπορούμε να (προ)πληρώνουμε όποτε και όσο θέλουμε για να έχουμε παροχές για συγκεκριμένο διάστημα μόνο. :|

Η ασφάλιση έχει αναγκαστικά "συνέχεια". Θα το ήθελα να ήταν εφικτό κάτι τέτοιο, δεδομένου ότι εγώ καθυστέρησα να βγάλω βιβλιάριο ...4 χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λοιπόν, προς ενημέρωση για το θέμα που άνοιξα σχετικά με την θεώρηση βιβλιαρίου για το 2012, υπό προυποθέσεις.......

Γίνεται!! Το έκανα σήμερα στο κεντρικό ΤΣΜΕΔΕ......Ισχυει για όλο το '12. Βέβαια, πρέπει να έχει προηγηθεί σχετική αίτηση. Παρόλα αυτά μην περιμένετε ειδοποίηση (άσχετα τι σας λένε οι υπάλληλοι εκεί), δεν μου ήρθε ποτέ....Απλά πήγα για να δω και οκ....Ενα ολόκληρο ντοσιέ με αιτήσεις που έχουν πάρει έγκριση....

Οσοι ενδιαφερόμενοι καλό είναι να περάσετε καμιά βόλτα από εκεί....

 

ΥΓ. Ασφαλιστική ενημερώτητα δεν δίνουν σε αυτή την περίπτωση....

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

για να παω στο γιατρο η να παρω φαρμακα,πρεπει να θεωρησω το βιβλιαριο η υπαρχει μια μικρη περιοδος που δεχονται την θεωρηση του 2012;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι, εξοφλείς και θεωρείς...Βέβαια, τώρα που τα ταμεία μπήκαν 'όλα σε ένα, νοικοκυρεμένα', πρέπει να αλλάξεις και βιβλιάριο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.