Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμπλήρωση δελτίου δομικής τρωτότητας


Recommended Posts

"Μπουρδολογίας" το ανάγνωσμα.....

Ανακοινώσεις να περιμένουμε κάπου κοντά στα Χριστούγεννα, αν έχουμε πάρει τη μεγάλη δόση, αν όχι, .....μια από τα ίδια!

Link to comment
Share on other sites

'Αλλωστε το άρθρο της εφημερίδας γράφει ...ότι εξετάζεται η εξαίρεση των κατοικιών απο την πιστοποίηση της στατικής τους επάρκειας,αφού είναι τα μοναδικά κτίρια όπου αυτή δεν απαιτείται!!!! (πως τα γράφουν οι άτιμοι!)

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι μετατροπή εξώστη σε δωμάτιο και δημιουργίας ενός μικρού WC (1Χ1) εν προβόλω, υπάγεται λογικά σε κατηγορία δομικής τρωτότητας 1 σύμφωνα με τα δεδομένα του ΤΕΕ ή είναι στην ευχέρεια μας να πάμε και σε κατηγορία 2 ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μπα... το ΤΕΕ απεργεί σύσσωμο για όσο διάστημα θα είναι κλειστό και το σύστημα αμοιβών, αυθαιρέτων κτλ,

και

εννοείται ότι σε αυτό το διάστημα απεργίας, όσοι δουλεύουν στο ΤΕΕ, ΔΕΝ θα πληρωθούν το μισθό τους!!!

 

ΥΓ: Επόμενο ανέκδοτο???

Link to comment
Share on other sites

Δελτίο, ποιο δελτίο?

Αυτό του ΟΑΣΠ?

Μήπως εκείνο της πρότασης του ΣΠΜΕ?

Ή εννοείτε εκείνο του σχεδίου Τεχνικής Οδηγίας του ΤΕΕ?

 

Ακόμα τίποτα δεν είναι επίσημο και ίσως και να μην υπάρξει τελικά.

'Εχουμε και πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθούμε!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα συνάδελφοι...Πρόκειται για κατάστημα, το οποίο έγινε στην θέση κλειστού ισογείου παρκιγκ..Το ερώτημα μου είναι

1)Σε ποια κατηγορία ΔΕΔΟΤΑ ανήκει? Στην κατηγορία 1 ή στην κατηγορία 2 (για την συμπλήρωση του ανάλογου κεφαλαίου). Έχω μπλεχτεί με τις κατηγορίες, γιατί δεν διευκρινίζεται ευκρινώς..

 

Ευχαριστώ για τα φώτα σας...

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε η εκτίμηση σου ποια είναι για την δικη μου περιπτωση έστω και στις προτασεις που αναφερει το ΤΕΕ ? Και κατι αλλο, αν μπορείς να μου πεις..Επειδή ο πελάτης μου έχει ξοφλήσει ήδη με εφάπαξ καταβολή, εγώ έχω κάποια καταληκτική ημερομηνία που θα πρέπει να κάνω οριστική υποβολή για να στείλω, σχέδια, ΔΕΔΟΤΑ, ΚΛΠ...Γι αυτό αγχώνομαι με το ΔΕΔΟΤΑ..

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Οριστική υποβολή κάνεις όποτε θέλεις (αν έχει εξοφληθεί το πρόστιμο).

Σχέδια κ.λπ. έως 30.6.2013 (μέχρι νεωτέρας). Τότε και το ΔΕΔΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.