Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Sw0rdf1sh

Recommended Posts

17 ώρες πριν, Sw0rdf1sh said:

Μέσα στη Μ. Εβδομάδα θα ανέβει συνολική ενημέρωση για όλες τις αλλαγές και από εκεί και πέρα μου λέτε αν εμφανίζεται το ίδιο πρόβλημα.

Δεν μου το εμφανίζει το λάθος που λες. Στείλε μου pm με τα χαρακτηριστικά του συστήματος (windows, linux, εκδοση xampp) ώστε να αναπαράγω το λάθος.

Win 10, xampp 1.8.2

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Απαντήσεις 447
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ενημερώνω ότι υπάρχει νέα έκδοση εδώ η οποία:

  1. Εμβαδομετρεί και παράγει σκαριφήματα κατόψεων (από μήκος τοίχου, σειρά εμφάνισης, προσανατολισμό) και όψεων (από μήκος, ύψος και θέση στα ανοίγματα)
  2. Προσθέτει όλα τα συστήματα
  3. Παράγει έντυπα για ΕΚΟ 2, συμφωνητικά, dxf, σκαριφήματα σε jpg και zip φάκελο, 3d εμφάνιση του κτιρίου.
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ενημερώνω ότι διακόπτεται το development στο λογισμικό καθώς είναι αδύνατο να συντηρώ 3,4 λογισμικά μόνος. Το λογισμικό θα παραμείνει στο github όπως υλοποιήθηκε μέχρι σήμερα για ιστορικούς λόγους.

Θα ακολουθήσει ενοποίηση των εξής:

σε 1 ενιαίο λογισμικό το οποίο γράφτηκε από την αρχή με στόχο να είναι καθαρός ο κώδικας, κάθε τύπος μελέτης (πχ πεα, μεα, γεεκ, μπε, σμπε κ.λπ.) να λειτουργεί ως module ώστε κάποιος που θέλει να συνδράμει με μελέτη πυρασφάλειας να μπορεί να συνδράμει. Ενημερώστε όποιοι μπορείτε να συνδράμετε ώστε να σας προσθέσω στο development στο github τώρα που ξεκινάει.

mechoffice.thumb.png.9f3fe6a69428f1ab504fc0466cfc9382.png

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφόραι για να συνδράμω, ειδικά για το τμημα των τοπογραφικών.  Έχω κάνει κάποια δουλειά στο Excel με VBA, μελετώντας πως έχετε κάνει την εργασιά για το ΚΕΝΑΚ να κάνω κάτι για τοπογραφικά.  Στο τώρα παρακολουθώ βιντεομαθήματα sql, php, html και Javascript.  Στο Github έχω το ίδιο όνομα χρήστη με το φόρουμ (basgoud).

Edited by basgoud
Link to comment
Share on other sites

Θα σε προσθέσω στο github.

Θα υπάρξουν αναλυτικές οδηγίες που βρίσκεται και πως αλλάζει το κάθε τι ώστε ο καθένας να αλλάζει συγκεκριμένα τμήματα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Συνάδελοι καλημέρα

Αν και κατανοώ ότι το όλο θέμα έχει κλείσει μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς?

Κάνω όλα τα βήματα όπως στις οδηγίες, μια φορά μου έτρεξε, μετά μου εμφανίζει το εξής μήνυμα:

Object not found!

The requested URL was not found on this server. If you entered the URL manually please check your spelling and try again.

If you think this is a server error, please contact the webmaster.

Error 404

localhost
Apache/2.4.10 (Win32) OpenSSL/1.0.1h PHP/5.4.31
Έκανα εγκατάσταση και απεγκατάσταση 2 φορές.....
Ευχαριστώ
 
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Συνάδελφοι οι υπολογισμοί που είχε το λογισμικό (u, σκιάσεις, εμβαδά, συστήματα) βρίσκονται πλέον σε 1 σημείο εδώ.

Μπορείτε να εξάγετε τον κάθε υπολογισμό σε pdf (σταδιακά προστίθενται όλα τα pdf που έβγαζε το πρόγραμμα). Tα pdf παράγονται client-side οπότε δεν αποθηκεύεται τίποτα στη σελίδα.

  • Like 1
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.