Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Sw0rdf1sh

Recommended Posts

Παιδιά θα ήθελα βοήθεια για την εγκατάσταση.

 

Έχω τρέξει το XAMPP control έχω κάνει τις διεργασίες Apache/Mysql

Μετά όμως δεν μπορώ να πάω στο http://locallhost/xampp/ για να προχωρήσω

 

Έχει αλλάξει κάτι;

Αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει και να δώσει την διαδικασία εγκατάστασης με λεπτομέρειες καθώς είμαι και λίγο άσχετος με τα του υπολογιστή....

 

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 447
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άκυρο το προηγούμενο post έκανα εγκατάσταση αλλά δεν μπορώ να κάνω login τι πρέπει να κάνω για να αποκτήσω πρόσβαση΄;

Link to comment
Share on other sites

savvas31 εαν είσαι στη σελίδα σύνδεσης (θεωρώ οτι έχει εγκατασταθεί η βάση) οι έτοιμοι κωδικοί βρίσκονται από κάτω. Είτε βάζεις ως username/password:

admin/admin είτε demo/demo.

Αυτά για να έχεις πρόσβαση στις σελίδες. Αν θες να πας και στο μενού ΜΕΛΕΤΗ προφανώς πρέπει να επιλέξεις και μελέτη αφού κάνεις login.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κολλήσει .

 

Δεν ξέρω αν έχω κάνει σωστά εγκατάσταση.

Πως μπορώ να εκκινήσω το πρόγραμμα;

 

Υπάρχει εικονίδιο για το πρόγραμμα;

 

Τι στο καλό τόοοσο άσχετος είμαι;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οδηγίες

1.μέσα στο readme.txt,

2.στο sourceforge,

3.στο github,

4. βίντεο στο vimeo αν ανατρέξετε σε παλιότερα post για την εγκατάσταση του xampp

5. Πάρα πολλά βίντεο σε youtube για την εγκατάσταση του xampp.

 

για windows και linux αυτά ενώ έχουν απαντηθεί σε 22 σελίδες εδώ διάφορα θέματα πιο εξειδικευμένα. Πριν ρωτήσετε δείτε αν έχει απαντηθεί εδώ ή αν με μια απλή αναζήτηση στο google βρίσκετε λύση.

Το λογισμικό από μόνο του θα σας γλιτώσει χρόνο σε μια μελέτη οπότε το θεωρώ αυτονόητο να αφιερώσετε λίγο χρόνο όπως αφιέρωσα και εγώ να τα γράψω...

Link to comment
Share on other sites

Sorry δεν ήθελα να σε προσβάλω.

Έχω δεί ήδη το βίντεο (χωρίς ήχο) και διάβασα και τις 22 σελίδες πριν ποστάρω αλλά δεν μπόρεσα να βρω πως ανοίγει το πρόγραμμα.

Στον υπολογιστή μου δεν έχω κανένα εικονίδιο εκτός του xampp.

Την εγκατάσταση μάλλον την έχω κάνει σωστά το kenakv3 όπως λέει το βίντεο αλλά δεν έχω βρει ακόμη τίποτα.

 

Μήπως έχω χασει κάποιο ενδιάμεσο βήμα;

 

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όλα καλά το άνοιξα.

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!

 

Θα το ψάξω όσο πιο καλά μπορώ και αν μπορώ θα βοηθήσω και εγώ.

 

Μου αρέσουν τέτοιες προσπάθειες

Link to comment
Share on other sites

τι μπορεί να φταίει;

 

La-Kenak - v3 - Στοιχεία ζώνης

C:/Documents and Settings/Administrator/Τα έγγραφά μου/Downloads/La-Kenak - v3 - Στοιχεία ζώνηςa.htm 1/1

Notice: Undefined variable: errors in C:\xampp\htdocs\kenakv3\includes\apotelesmata_mesi_kat_znx.php on line 53

Notice: Undefined variable: errors in C:\xampp\htdocs\kenakv3\includes\apotelesmata_mesi_kat_znx.php on line 56

Notice: Undefined variable: errors in C:\xampp\htdocs\kenakv3\includes\apotelesmata_dieisdysi.php on line 110

Notice: Undefined variable: errors in C:\xampp\htdocs\kenakv3\includes\apotelesmata_dieisdysi.php on line 113

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε πολλά μπράβο για την προσπάθεια σου και εύχομαι με κάποιον τρόπο να ανταμοιφθείς για αυτήν.Πριν λίγο εγκατέστησα την έκδοση kenakv3 ,δημιουργόντας αυτόματα την βιβλιοθήκη της.Κάνοντας επεξεργασία τα μεγέθη που ήδη έχεις ενδεικτικά και προσπαθόντας να δημιουργήσω το τεύχος σε pdf μου βγάζει το εξής μήνυμα:"TCPDF ERROR: Missing or incorrect image file: http://localhost/kenakv2/includes/filemanager/userfiles/adiafani.jpg".Παρέλειψα κάποιο αρχείο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.