Μετάβαση στο περιεχόμενο

Sw0rdf1sh

Recommended Posts

Ξεκινάω να διαβάζω τις ΤΟΤΕΕ

 

Merged by Moderator: Πιστεύετε ότι θα έχουμε πρόβλημα, λόγω της μη πιστοποίησης του προγράμματος?

 

 

Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Επεξεργασία (Edit)".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Gousgounis

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 447
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα σε όλους, και συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλεία!!

 

Έχω προχωρήσεις στην εγκατάσταση και μου βγάζει αυτό εδώ.....καμιά ιδεά;;;;;

 

http://postimage.org/image/j0vphum0h/f5e850da/

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω οτι εγκατέστησες πρόσφατα και χρησιμοποιείς την τελευταία έκδοση του xampp (1.8.0). Οι αλλαγές είναι ελάχιστες σε αυτή την έκδοση αφορούν όμως ένα κομμάτι που λέγεται short php tags ( <? αντί <?php ) τα οποία σα στάνταρ ρύθμιση στο xampp πλέον είναι απενεργοποιημένα. Μέσα στον κώδικα του προγράμματος υπάρχουν τέτοια και γι αυτό το λόγο σου εμφανίζει λάθη.

 

Βρες το αρχείο php.ini ( c:\xampp\php\php.ini )

Αντικατέστησε στη γραμμή 226:

>
από   short_open_tag = Off
σε	  short_open_tag = On

Επανεκίννησε από το control panel τη διεργασία apache και θα είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο! το έκανα και τώρα μου βγάζει αυτό....και δεν μπορώ να μπω όμως...κάποια βοήθεια ακόμη;;;;

 

http://postimage.org...qt2ph/2a7dde83/

 

Merged by Moderator: Άκυρο!! εντάξει όλα καλά! :smile: :-) Σε ευχαριστώ πολύ! να είσαι καλά....καλή συνέχεια και καλή δύναμη!

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

vasilis8

 

δεν υπάρχει πρόβλημα, γιατί το πρόγραμμα δεν κάνει κατάταξη.

 

Την κατάταξη θα την κάνεις μέσα από το ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ, εισάγοντας τα αντίστοιχα στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά κάνει υπολογισμούς. Δεν πρέπει να πιστοποιηθεί ότι οι υπολογισμοί πόυ βγαίνουν σε xml αρχείο είναι σωστοί?

 

Παρατήρηση: Μην κάνετε άσκοπη παράθεση ολόκληρου του αμέσως προηγούμενου μηνύματος, για λόγους οικονομίας του Φόρουμ.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Gousgounis

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, αλλά αυτό είναι άλλο κομμάτι...Τους υπολογισμούς μπορεί εσύ να τους είχες κάνει με το χέρι, ή με Excel, δεν σε εμποδίζει κανένας...

Πως θα πιστοποιηθεί ότι αυτοί οι υπολογισμοί είναι σωστοί;...

Εδώ και πιστοποιημένα προγράμματα, έχουν bugs και αν δεν τα ελέγξεις βγάζουν άλλα αντί άλλων στα αποτελέσματα...εγώ δεν έχω κανένα και δεν το ξέρω, μου το έχουν πει συνάδελφοι από τα σεμινάρια ενεργειακών επιθεωρητών.

Άρα το μόνο που καταλήγουμε είναι τα αποτελέσματα, να είναι σύμφωνα με τις ΤΟΤΕΕ, ελέγχουμε εμείς 2-3 βασικά πράγματα αν βγαίνουν σωστά γιατί άνθρωποι είμαστε και μπορεί ο προγραμματιστής από το ξενύχτι να ξέχασε κάτι, και αν το εμπιστευόμαστε εξάγουμε το αποτέλεσμα στο ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ.

 

Από εκεί και πέρα τελείωσε το θέμα πιστοποίησης, η κατάταξη γίνεται από το κατεξοχήν εργαλείο που προβλέπει η νομοθεσία και είσαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι μήπως πάω με την μελέτη στην πολεοδομία και μου πούνε ότι δεν την δέχονται γιατί δεν είναι πιστοποιημένο το πρόγραμμα και μου πουν π.χ "δείξε μας τους υπολογισμούς σου αντί για ένα blackbox που τους κάνει αυτόματα". Θα ήταν πολύ ενθαρρυντικό αν εμφανιζότανε ένας συνάδελφος που να έχει καταθέσει μελέτη σε κάποια πολεοδομία με το πρόγραμμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε κ χειρογραφη να την πας αν εχεις κανει τα παντα οπως προβλεπονται εισαι καλυμενος.

Σε παραπεμπω στο κεφαλαιο 4 και στο τελευταιο κεφαλαιο που εχουν τους υπολογισμους.

Ολα εμφανιζονται εκει. Συντελεστες αεριαμου, ζνχ, θερμογεφυρες.

 

Μονο τις σκιασεις μπορει να χρειαστει να βαλεις σε ενα κειμενο.

 

Προσωπικα εχω καταθεσει μελετη και με excel και με αυτο το λογισμικο επισυναπτοντας την εκθεση αποτελεσματων του tee-kenak ωστε να φαινεται οτι η καταταξη εγινε με αυτο. Επισης επεξεργαστηκα το τευχος ως προς τις περιγραφες στα συστηματα.

Σκιασεις τις εβαλα σε ενα πινακα ενω μπορεις να προσθεσεις και την εκθεση δεδομενων του τεε-κενακ ωστε να φαινεται ακριβως τι δεδομενα εβαλες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.